دو شنبه 04 بهمن 1400
   English     فارسی
کرج سرآمد کلانشهرهاي کشور در استفاده از روش هاي نوين مديريتي است

به گزارش پايگاه خبري مديريت شهري کرج، محمدرضا رضا پور در آيين توديع و معارفه معاونت هاي اداري مالي و برنامه ريزي و توسعه با بيان اين مطلب افزود: پيشرفت تکنولوژي و ورود مدل ها و روش هاي نوين در مديريت شهري، ضرورت بهره گيري از شيوه هاي تخصصي و مدرن در مديريت را دو چندان کرده است که، شهرداري کرج نيز با تکيه بر اين مهم نسبت به زمينه سازي در اين خصوص اقدام کرده است.

رضاپور در تشريح اهم اقدامات و فعاليت هاي صورت گرفته در معاونت برنامه ريزي و توسعه شهرداري کرج، عنوان کرد: تشکيل سازمان IT، سازمان فرهنگي، سازمان زيباسازي، پژوهش هاي حوزه مديريت شهري، چاپ چندين کتاب، تشکيل شوراي پژوهش مدريت شهري از جمله اين اقدامات مي باشند.

وي با اشاره به اجراي طرح حمايت از پايان نامه دانشجويان، گفت: تحقق اين مهم نيز در راستاي فعاليت هاي معاونت برنامه ريزي و توسعه انجام شد.
رضا پور با اشاره به فعاليت حوزه IT اظهارداشت: تحت تاثير فعاليت حوزه ارتباطات و فناوري، گام هاي موثري در زمينه تعريف و تدوين نرم افزارهاي جامع اداري مالي و درآمد شهرداري برداشته شد.
وي باتاکيد بر اينکه، نياز است در همه بخش ها سيستم IT فعال شود، گفت: شهرداري کرج در اين زمينه نيز سرآمد است.

رضاپور با اشاره به فعاليت حوزه GIS، عنوان کرد: با توجه به اينکه، طي شش سال آينده هيچ تصميمي بدون بهره گيري از مباحث مربوط به GIS اخذ نمي شود، شهرداري کرج نسبت به بهره گيري از همه توان و ظرفيت هاي موجود در اين بخش استفاده مي کند.

وي با بيان اينکه، معاونت توسعه و برنامه ريزي، معاونتي نوپاست، گفت: برغم نوپا بودن، اين معاونت اقدامات کلاني را از بدو راه اندازي تا کنون انجام داده است که اين اقدامات حاکي از آن است که معاونت برنامه ريزي و توسعه بايد به صورت ويژه و خاص در چارت ساختاري مديريت شهري ديده شود.

رضاپور با ارزيابي مثبت از نحوه بکارگيري افراد در مجموعه مديريت شهري و به تبع آن معاونت توسعه و برنامه ريزي، اظهارداشت: به طور کلي شهرداري به ويژه طي چند سال اخير نسبت به جذب افراد با تجربه و کارآمد به منظور فعاليت در بخش هاي مختلف اداري اقدام کرده است.

وي در ادامه با بيان اينکه، در بدنه معاونت توسعه و برنامه ريزي نيز افراد باتجربه، کارشناس و فعالي مشغول به کارهستند، افزود: تحقق اين مهم نقش بسزايي در افزايش راندمان فعاليت در بخش هاي مختلف شهرداري به ويژه اين معاونت دارد.

مباحث بودجه مهمترين اقدامات معاونت برنامه ريزي و توسعه است

معاون سابق برنامه ريزي و توسعه شهرداري کرج، مباحث مربوط به بودجه را از جمله مهمترين و اولويت دار ترين برنامه هاي اين معاونت دانست و بر انجام صحيح و اصولي اين مهم تاکيد کرد.

رضا پور با بيان اينکه، سال گذشته بودجه به موقع به شوراي شهر ارسال شد، افزود: امسال نيز گزارش بودجه به شورا در موعد مقرر ارسال شد و پيش بيني مي شود تا پنجم اسفندماه بودجه تصويبي از شورا به شهرداري ابلاغ شود.
وي کليدي ترين نکته براي اجراي دقيق و به هنگام پروژه هاي شهري را، تامين بودجه ذکر و عنوان کرد: عدم ارسال بودجه به شورا و به تبع آن عدم ابلاغ بودجه موجب مي شود، پروژه ها به موقع عملياتي نشود.

اين مسئول خاطرنشان کرد: بررسي هاي انجام شده در اين خصوص حاکي از ارسال به موقع بودجه به شورا و عملياتي شدن طرح هاي عمراني است.

آرشيو:

گفتني است جناب آقاي رضا پور که در حال حاضر سمت معاونت اداري و مالي شهرداري کرج را عهده دار هستند قبل از تصدي معاونت برنامه ريزي و توسعه ؛ شهردار منطقه 7 کرج بودند که در زمان تصدي ايشان منطقه 7 يکي از مناطق فعال در زمينه دريافت گزارشهاي الکترونيکي مهندسان ناظر بوده و در حال حاضر نيز رتبه نخست را در بين مناطق 12 گانه شهرداري کرج دارد.

حمايت هاي معنوي و فکري ايشان از سيستم هاي نوين مديريتي زبانزد است و اميد است در سمت جديد معاونت اداري و مالي شهرداري کرج نيز منشاء اثرات مثبت و تحولات باشند. 

ضمنا" جناب ترابيان هم که در حال حاضر معاونت برنامه ريزي و توسعه و قبلا" سمت معاونت اداري را عهده دار بودند از مديران با تجربه و با درايت که در زمان تصدي ايشان در منطقه 3 شهرداري کرج بعنوان اولين منطقه در کرج ، پايلوت گزارشهاي الکترونيکي در کشورانجام شد. 

 


1391/11/28

XML document must have a top level element.
-1072896680
xml menu failed to load