English     فارسی
شخصيت شناسي با شيريني مورد علاقه شما!

به گزارش افکار نيوز به نقل از مجله سيب سبز، نوع شيريني که شما دوست داريد، رازها و حقايق بسيار دقيق و ظريف شخصيت تان را آشکار مي سازد!

يعني اين که شما شيريني کاکائويي بپسنديد يا ميوه اي اصلا اتفاقي نيست و جالب تر اين که اگر شما و دوست تان يک نوع شيريني را دوست داريد، قطعا بسياري از ويژگي هاي شخصيتي تان هم شبيه به هم است. در اين تست سعي شده با نوع شيريني مورد علاقه تان، خصوصيات شخصيت تان پيش بيني شود. اگر عاشق شيريني هستيد، اين تست را از دست ندهيد!

اگر بيسکويت هاي کاکائويي کرم دار را مي پسنديد: شما سرشار از الهامات و تفکرات تازه هستيد، بهترين طريقي که دوست داريد شيريني مورد علاقه تان را بخوريد، کدام است؟ آن را به ۲ قسمت تقسيم مي کنيد؟ کرم آن را جدا مي کنيد؟ آن را در ليوان شير خيس کرده و مي خوريد؟ به هر روشي که بيسکويت هاي کرم دار مورد علاقه تان را ميل مي کنيد و از آن لذت خواهيد برد. اين شيريني ها بيش از اين که به دليل مزه خوب شان معروف باشند، به دليل تفکرات نويني که شما پيرو آن هستيد و از آن لذت مي بريد، معروفند! اگر شما اين بيسکويت ها را دوست داريد، يک هنرمند با تصورات جالب هستيد که اين تصورات وذهنيات، لحظه اي شما را ترک نمي کنند، شما مسلما بارها و بارها از طرف دوستان تشويق مي شويد و مورد توجه قرار مي گيريد؛ شما پر از ايده هاي نو و جديد هستيد و مي توانيد ايده هاي خوب خود را فروخته و ثروتمند شويد! امتحان کنيد، حتما موفق مي شويد!

شيريني هاي ساده بيسکويتي يا ويفري: شما فردي با آگاهي و بينش بسيار و بافراست هستيد، هرچند که اين شيريني هاي کره اي سنتي، خيلي مدرن و زيبا نيستند اما مزه خوب و عالي آن ها مي تواند روح زندگي را در شما بيدار کند؛ شما قدرتي منحصر به فرد در ديدن و ادراک آن قسمتي از يک شيء يا فرد داريد که ديگران قادر به ديدن آن نيستند اين امر از شما يک قاضي ويژه شناخت شخصيت مي سازد، يک فرد باهوش و تيزبين و يک خريدار سختگير و جدي و البته شخصي هستيد که به هيچ عنوان نمي توان به او دروغ گفت!

شيريني هاي کشمشي و گردويي با طعم دارچين و...: شما يک ماجراجوي واقعي هستيد؛ افرادي که عاشق مزه ها و طعم هاي نامعمول و در عين حال خوب هستند، هيچ گاه از امتحان کردن يک مزه خاص نمي هراسند و شايد به همين دليل تن به ريسک هاي واقعي در زندگي مي دهند، کودکان عاشق شما هستند، زيرا شما هميشه در صدر جدول براي انجام يک کار خطرناک هستيد و بزرگسالان هم شما را دوست دارند زيرا زماني که با شما هستند، آن ها را زير باراني از خاطرات زيبا، ماجراجويي ها و رفتارهاي منحصربه فرد قرار مي دهيد که باعث به وجود آمدن احساس عالي و پر از تازگي و طراوت در آن ها مي شويد!

شيريني هاي خانگي با طعم کاکائو و نارگيل: شما بسيار مهربان و البته ساده دل هستيد؛ اين شيريني هاي ساده و در عين حال خوشمزه، شما را به ياد روزهاي خوب گذشته مي اندازد و به خاطر همين است که شماعاشق آن هستيد؛ شما به ياد گذشته ها بسيار دلتنگ مي شويد و هر لحظه از خاطرات خود را در حد توان حفظ مي کنيد، ارزش هر لحظه گذشته براي شما برابر با يک موفقيت کاري است از آلبوم عکس تا نخستين نقاشي، شما تاريخچه يک فاميل را با خود يدک مي کشيد البته اين به اين معنا نيست که شما در گذشته زندگي مي کنيد، شما در حال زندگي مي کنيد و خاطرات نويني را با دوستان و آشنايان خود مي سازيد!

شيريني هاي مربايي (انجير، آلبالو و...): شما مصمم و بااراده هستيد؛ افرادي که عاشق اين نوع شيريني هستند، بسيار تمايل دارند بزرگسالاني مسئوليت پذير باشند، يک مدير استثنايي که به خانه نرسيده، به صورت حساب ها و نامه ها رسيدگي مي کند. آماده شدن براي آينده و حوادث غيرمنتظره، تمام انرژي و تلاش شما را مي گيرد اما فراموش نکنيد در ازاي کار سختي که انجام مي دهيد، سرمايه لازم را نيز براي زندگي خود پس انداز کنيد. مزه شيرين اين شيريني، هميشه شيريني يک زندگي راحت و بي دردسر را براي شما تداعي مي کند.

? اين تست چه مشکلي دارد؟

پس نتيجه مي گيريم: اگر شما شيريني دوست داريد، حالا هر نوع شيريني با هر طعمي، سرشار از خصوصيات خوب شخصيتي هستيد و بدي در شما راهي ندارد!

واقعا چه کسي است که از شيريني ها خاطره اي خوش نداشته باشد؟ مگر غير از اين است که شيريني را در مهماني ها و جشن ها مصرف مي کنيد؟ يا وقتي که خوشحاليد يا مناسبت خوشحال کننده اي در پيش است، شيريني مي خريد و کام خودتان و بقيه را شيرين مي کنيد؟ آيا شيريني سنبلي از شادي براي شما نيست؟ ترجيح طعم هاي مختلف در شيريني به ذائقه شما برمي گردد نه شخصيت شما! اگر شما يک طعم رابه طعم هاي ديگر ترجيح مي دهيد به علت عادت به نوع مزه هايي است که با آن بزرگ شده ايد يا طعم هايي که در جامعه و فرهنگ شما وجود دارد يا فيزيولوژي بدن شماست که البته آن هم در طول زمان تغييرمي کند، مثلا ممکن است شما در گذشته شيريني هاي تر و خامه اي را ترجيح مي داده ايد اما بعدها به هر علتي مثلا رژيم غذايي، شروع به مصرف شيريني هاي خشک کرده ايد، بنابراين کم کم ذائقه شما تغييرکرده و به شيريني هاي خشک عادت مي کنيد. آيا اين بيانگر اين است که شخصيت شما هم تغيير مي کند؟

واقعا از لحاظ عقلاني و علمي، صحيح است که با شيريني ها، شخصيت افراد را پيش بيني کنيم؟ آن هم نه با همه انواع شيريني، بلکه فقط با چند نوع محدود آن! اگر کسي نوع هاي ديگري از شيريني ها را دوست دارد و ترجيح مي دهد، در کجاي اين طبقه بندي قرارداشته و جا مي گيرد ؟ اگر پيشگويي شخصيت براساس ذائقه درست هم باشد و تستي بخواهد با توجه به ذائقه، خصوصيات انسان ها را طبقه بندي کند، حتما بايد تمام انواع آن خوراکي خاص را در نظر بگيرد و به چند طعم محدود بسنده نکند. البته فرهنگ هاي مختلف و عادات غذا خوردن در هر فرهنگ و جامعه اي را در نظر بگيرد که آن هم شامل سال ها تحقيق و مطالعه و جمع آوري اطلاعات جامع است که حاصل اين تحقيقات، مسلما در يک تست کوچک نمي گنجد.

در ادامه شايد جالب باشد که شوخي کوچکي با شما بکنيم، حالا که با شيريني پي به شخصيت خود برده ايد و شيريني زندگي در رگ هاي تان جريان دارد، نظرتان در مورد تستي براي سنجش احساس فناپذيري چيست؟ واقعا چقدر با احساس فناپذيري خود کنار آمده ايد؟ تستي براي شما داريم که با آن مي توانيد بفهميد چقدر با اين مسئله کنار آمده ايد که بالاخره روزي از دنيا مي رويد؟

? چقدر با مرگ کنار آمده ايد؟

جاودانگي براي هيچ کس وجود ندارد، پس چه بهتر، همان طور که شيريني زندگي را درک مي کنيم، تلخي مرگ را نيز در کنار آن بپذيريم.

اين تست شامل ۱۹ سوال است که شما مي توانيد، جواب موافق يا مخالف بدهيد، در صورتي که مطمئن نبوديد، مي توانيد نمي دانم را انتخاب کنيد، سعي کنيد تا آنجا که ممکن است کمتر از کلمه نمي دانم استفاده کنيد، زيرا اين حالت نشان دهنده عدم قضاوت و تصميم گيري مثبت يا منفي شماست.

در مقابل هر عبارت يکي از اين ۳ عبارت را مي توانيد بنويسيد: موافق مخالف نمي دانم

? نمره گذاري

از سوال يک تا ۱۰ به هر پاسخ مخالف ۲ امتياز، به هر پاسخ نمي دانم يک امتياز و به پاسخ هاي موافق نمره اي ندهيد.

از سوال ۱۱ تا ۲۰ به هر پاسخ موافق ۲امتياز، به هر پاسخ نمي دانم يک امتياز و به پاسخ هاي مخالف امتيازي ندهيد.

بالاترين حد نمره ۴۰ خواهد بود، هر چه نمره شما بالاتر بوده و به ۴۰ نزديک تر باشد، بيانگر اين است که شما با احساس فناپذيري خود کنار آمده و آن را پذيرفته ايد، نمره پايين تر بيان کننده عدم پذيرش احساس فناپذيري در شماست.

يکي از دلايلي که مي توان براي نمره پايين آوردن شما در اين تست بيان کرد، اين است که ممکن است شما دچار اضطراب وجودي باشيد. اضطراب وجودي به شما احساس پريشاني و پوچي مي دهد؛ شما درفعاليت هاي روزانه خود معنا و مفهومي پيدا نمي کنيد و احساس سرگشتگي مي کنيد؛ شما با احساس فناپذيري خود آشتي نکرده ايد در حالي که سعي مي کنيد فکر مرگ نهايي را از ضمير ناخودآگاه تان بيرون کنيد

اما فهم اين موضوع که فناپذيريد با شماست؛ اگر بخواهيد زندگي کاملي داشته باشيد و به توانايي هاي بالقوه خود دست پيدا کنيد بايد به درکي دروني و واقعي از مرگ برسيد. تصور مرگ، تصوري کشنده است واگر بخواهيد زندگي تان معنا داشته باشد بايد وجود مرگ را بپذيريد اين پذيرش شما را قادر خواهد ساخت تا تصوري حيات بخش را به دست آوريد، تصوري که شما را قادر مي سازد لذت زندگي را دريابيد.

نمره بالا در آزمون نشان دهنده اين است که شما اضطراب کمتري نسبت به مرگ داشته و هدف قوي تري در زندگي داريد؛ زندگي شما معنادار و هدفمند است و راه هاي متفاوتي براي رسيدن به معنا و هدف درزندگي وجود دارد و کليد اصلي در دور بودن از موانعي است که شما را از ارتباط با ديگران يا براي تلاش رسيدن به اهداف تان بازمي دارد؛ اين به عهده شماست که بهترين راه را براي تجربه معنا و مفهوم درزندگي تان پيدا کنيد.


1390/12/29

يکشنبه 03 شهريور 1398

  جهت ورود به سيستم ثبت نام فرماييد

   لطفا قبل از تنظيم اولين گزارش بخش تذکرات بازبيني شود

   E-report
   شناسه کاربری
   کلمه عبور

    

      

      • در صورت نياز به مشاوره در خصوص تنظيم لايحه دفاعيه شوراي انتظامي با شماره 09121694716 در ساعات اداري تماس حاصل فرماييد.
       • شايعه اختلال ناظران صحت ندارد              دشواري
              تا از قلب دشواريها گذر نکني هرگز توان و قدرت نيابي
              «کولين مک کارتي»
              آمار بازديدکنندگان: بازدید این صفحه: 7760 مرتبه نمایش این صفحه: 8893 مرتبه