English     فارسی
اين بار ساختمانها خود به مقابله با آلودگي هوا اقدام مي کنند

 


به گزارش جام علمي به نقل از عرش نيوز، شرکت «تاسيسات زيبا» واقع در برلين اين نماي خارجي را براي بيمارستان عمومي «دکتر مانوئل گئا گونزالز» ساخته است.

 

طراحان با استفاده از کاشي‌هايي به نام Prosolve370e نماي ساختمان مزبور را ساخته‌اند. اين کاشي‌ها حاوي دي‌اکسيدتيتانيوم هستند که در ساخت کرم ضدآفتاب به کار مي‌رود. هنگامي که نور خورشيد به کاشي‌هاي ساختمان برخورد مي‌کند، دود با اين ماده واکنش نشان مي‌دهد.

 

 

اين واکنش موجب شکستن آلاينده‌ها به موادي مانند نيترات کلسيم، دي‌اکسيدکربن و آب مي‌شود که کمتر سمي هستند. کاشي‌هاي انحنادار با بافت باز به گسترش اين واکنش‌ها در سطح 27 هزار فوت مربعي کمک مي‌کنند. انتظار مي‌رود اين سازه که در ماه آوريل افتتاح شده، به شکستن دود با همين کيفيت در آينده ادامه دهد. طرح اين نما با الهام از اشکال طبيعي ساخته شده و ظاهر آن به مرجان‌ها شباهت دارد.

 

به گفته طراحان، ساختمان آن‌ها اثر تقريبا هزار وسيله نقليه را که روزانه از مقابل آن عبور مي‌کنند، خنثي مي‌کند. اين سازه همچنين به کنترل آب‌وهوايي و فيلتراسيون نور کمک کرده و هزينه‌هاي ساختمان را کاهش مي‌دهد.

 

آلودگي در مکزيکوسيتي در سال 1986 در وحشتناک‌ترين وضعيت خود بود.  گرچه از آن زمان تاکنون کيفيت هوا ارتقا پيدا کرده، اما در حال حاضر بيش از 4.5 ميليون خودرو در اين شهر ثبت‌نام شده‌اند و اين رقم در حال افزايش است. مقامات دولت علاقه‌مند است بداند نماي ساختماني مزبور چگونه عمل مي‌کند زيرا اين طرح بخشي از سرمايه‌گذاري 20 ميليارد دلاري در زيرساخت بهداشتي مکزيکوسيتي است.

 


1392/5/10

دو شنبه 29 مهر 1398

  ابتدا ثبت نام فرماييد

   قبل از تنظيم اولين گزارش روي علامت زير کليک کنيد

   E-report
   شناسه کاربری
   کلمه عبور

    

    

   انتشار مطالب و اخبار مختلف از سايت هاي داخلي و خارجي صرفاً جهت افزايش اطلاعات کاربران از فضاي گسترده نت مي باشد و لزوما" به معني تاييد مطالب منتشره نمي باشد.

    

    

    


   حرکت با موس قابل توقف و کليک بر عناوين موجب مشاهده مشروح مطلب است

    


   وظايف سازمان نظام مهندسي ارتقاي دانش و پايه مهندسان، تعيين صلاحيت مهندسان و تعريف بسته خدمت براي مهندسان است و بنگاه پولي مالي ...   آموزش، اقدام مهم در بخش بهينه سازي مصرف ...   درآمد نظارت به جاي سازمان، بايد به حساب مهندسان واريز ...   (Zaha Hadid) طراح برجسته که فرودگاه را به شکل ستاره دريايي طراحي ...   از اصرار وزارت راه تا انکار ...   مواد مربوط به سازمان نظام‌مهندسي بايد از قانون حذف ...   امکان مقاوم سازي نماها و ديوارها و ديگر بخش هاي غيرسازه اي ساختمان نيز لحاظ شده ...   مافياهاي حاکم بر نظامات مهندسي همچون غده اي سرطاني بر پيکر جامعه مهندسي رسوخ کرده اند و دنبال منافع خود هستند و اين پيکر نحيف روز به روز لاغرتر و ...   انتخاب ناظر از سوي نظام‌مهندسي غيرقانوني است+ داد ...   طبق ماده ۲ قانون تعاريف محدوده و حريم شهر و روستا، شهرداري مسووليت کنترل و نظارت بر اجراي ساختمان‌هاي شهري را برعهده ...   کميسيون ماده100 را براي کسب درآمد شهرداري‌ها ...   امروزه موثر‌ترين راهکار خانه‌دار شدن در ايران براي قشر متوسط و حقوق‌بگيران وام مسکن از طريق بانک‌هاي عامل ...   ساخت فرودگاه بين‌المللي داکسينگ در پکن پايان يافته ...   همواره ابهامات و شبهه‌هايي از سوي مسئولان سازمان نظام مهندسي وجود ...   آمادگي کامل نظام مهندسي براي اجراي مبحث ...   بسياري از مالکان و ذي‌نفعان همکاري لازم را ...   بيش از 70 درصد درآمد شهرداري ها از محل صدور پروانه ساختمان است و از سال 93 تا 97 اين عوارض هيچ گونه افزايشي را تجربه نکرده ...   شهرداري 7 هزار تومان بابت هر متر صدور پروانه دريافت مي کند در حالي که نظام مهندسي 64 هزار تومان دريافت مي ...   در هيچ کجاي دنيا تخصص را تحميل نمي ...   عليرغم اينکه شهرداري ها در رابطه با ساخت وساز نقش عمده اي بر اساس قانون بر عهده دارند، اما هيچگاه خود را متولي کيفيت ندانسته و تمام و کمال اين وظيفه ...
   آمار بازديدکنندگان: بازدید این صفحه: 7013 مرتبه نمایش این صفحه: 7664 مرتبه