English     فارسی
جوابيه نظام مهندسي تهران به ابهام خبر پرداخت‌هاي ميليوني در هيئت‌مديره‌ها

 

جوابيه نظام مهندسي تهران به ابهام خبر پرداخت‌هاي ميليوني در هيئت‌مديره‌ها

سازمان نظام مهندسي ساختمان تهران به اظهارات مقام مسئول وزارت راه واکنش نشان داد و اعلام کرد: هيچگونه پرداخت غيرقانوني و خارج از روالي به رئيس، اعضاي هيئت رئيسه، هيئت مديره، مديران و کارکنان سازمان صورت نگرفته و بر اساس مصوبات ارکان بالادستي بوده است. جوابيه نظام مهندسي تهران به ابهام خبر پرداخت‌هاي ميليوني در هيئت‌مديره‌هابه گزارش «صما» به نقل از روابط عمومي سازمان، نظام مهندسي تهران در واکنش بهاظهارات مديرکل دفتر توسعه مهندسي ساختمان وزارت راه اعلام کرد:« پيرو نشست خبري رياست سازمان نظام مهندسي استان تهران در روز شنبه دهم شهريورماه سال جاري؛ مديرکل محترم دفتر توسعه مهندسي ساختمان وزارت راه و شهرسازي، در يک نشست خبري با مستمسک قرار دادن برخي تخلفات، سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران را که در آستانه انتخابات خود قرار دارد، مورد اتهام قرار داده و وارد برخي حواشي کرد.در همين رابطه، روابط عمومي سازمان نظام مهندسي استان تهرانبا انتشار جوابيه اي به شرح ذيل به ابهامات مطرح شده از سوي افراد و رسانه ها پاسخ داد.

1- کليه فرآيندهاي کاري و امور سازمان نظام مهندسي، از ابتداي دوره رياست آقاي مهندس خرم بر سازمان، مُر قانون و بر طبق ضوابط و مقررات بوده است. از اين رو ايراد مطالبي کذب و بي اساس و غيرمستند از مصاديق بارز تشويش اذهان عمومي است.

سازمان نظام مهندسي از ابتداي کار هيئت مديره دور هفتم پايبندي به قوانين و مقررات و انضباط مالي و شفاف سازي در فرآيندهاي ارجاع کار را طبق آئين نامه ها و ضوابط مرتبط نشان داده است. لذا ايراد شبهه غيرمستدل در اين خصوص قويا تکذيب مي شود.

2- اين سازمان، از بدو تاسيس تاکنون، از يک ريال بودجه دولتي برخوردار نبوده و همواره به عنوان سازماني تخصصي و حرفه اي، نقش اصلي را در ارتقاي کيفيت ساخت و ساز و اعتلاي دانش فني مهندسان بر عهده داشته است. لذا در اين مسير و در شرايطي که بيکاري معضلي بنيادي براي کشور محسوب مي شود، در اشتغال به کار مهندسان ساختمان نقش آفرين بوده و علي رغم کاستي ها اقدامات اصلاحي شايسته اي براي توزيع عادلانه کار و افزايش رضايتمندي اعضاء در زمينه هاي حرفه اي، آموزشي، رفاهي و... انجام داده است.

3- لازم به ذکر است که در راستاي اتهام افکني برخي افراد، هيچگونه پرداخت غيرقانوني و خارج از روالي به رئيس، اعضاي هيأت رئيسه، هيأت مديره، مديران و کارکنان سازمان صورت نگرفته است. اين سازمان بر اساس مصوبات ارکان بالادستي و آئين نامه هاي مصوب و ضوابط و مقررات مالي و اداري و بر اساس ساختار سازماني، ميزان حقوق مسئولان و کارکنان سازمان و مواردي نظير حق جلسه و ... را تعيين نموده و از آن عدول نکرده است.

4- همانطور که مستحضريد؛ انتخابات دور هشتم سازمان نظام مهندسي در کمتر از يکماه آينده برگزار مي شود و هجمه‌هاي ايذايي و انتقادات غيرمنصفانه و خلاف واقع که از طريق برخي تريبون ها، افراد و رسانه ها مطرح مي شود، با اغراض سياسي و جناحي بوده و براي تشويش افکار مهندسان عضو سازمان که به حق حساس در زمينه گسترش فساد هستند و ايراد خدشه به خدمات صادقانه رئيس و اعضاي هيئت مديره هفتم صورت گرفته است و خلاف منطق بي طرفي نهادهاي مجري برگزاري انتخابات مي باشد.

5- بديهي است در هر سازماني امکان بروز تخلف وجود دارد و در حوزه بررسي تخلفات مالي، بررسي از پايين انجام مي گردد و هرآنکس که در ماجراي فساد دخيل بوده و اطلاع داشته و دخالتي کرده است، توسط مراجع ذي‌صلاح انتظامي و قضايي تحت پيگرد قرار گرفته و کساني که اطلاع و دخالتي نداشته اند مبرا مي شوند. ليکن وزارتخانه کل سازمان را متهم نموده است و اين نشان دهنده اهدافي غير از اصلاح است.

قطعاً اگر وزارتخانه حساسيتي که بر روي اين تخلف به خرج داده است را - که به نظر غيرعادي و غير معمول مي رسد- بر روي ساير فعاليت ها و امور وزارتخانه داشته باشد، جلوي بسياري از فسادها گرفته مي شود. اراده اصلاحات و پيگيري و مقابله با فساد، بسي مايه خوشحالي است وليکن از اين برخوردها چنين نتيجه اي مستفاد نمي‌گردد.

امري که مدت ها در جريان بوده ولي در مقطع بررسي صلاحيت ها افشا و بزرگنمايي مي‌شود و تخلف تعدادي از افراد به گونه‌اي طرح مي‌گردد که گويي تمام سازمان فاسدند، جاي سئوال دارد. لازم است تاکيد گردد عزم جدي رئيس و اعضاي هيئت مديره بر پيگيري و برخورد قانوني و قضايي با متخلفان و از بين بردن زمينه ها و بسترهاي وقوع تخلف وجود دارد و اين سازمان با رسيدگي قاطعانه و پيگيري موضوع از طريق مراجع ذيصلاح، نسبت به احقاق حقوق خود، ذره اي دريغ نخواهد ورزيد و بي ترديد در آينده‌اي نزديک، اطلاع رساني مناسبي براي اطلاع اعضاي محترم که مالکان اصلي سازمان هستند، به عمل خواهد آمد.

6- موضع سازمان که به طور رسمي در نشست خبري رياست سازمان مطرح شده است، پيگيري و برخورد قاطع با متخلفان بوده است و در اين زمينه خود را با وزارت محترم راه و شهرسازي در يک جبهه ديده است. وليکن متاسفانه وزارتخانه و مديرکل محترم ايشان اصرار دارد که وزارتخانه را در مقابل سازمان نشان دهد. متاسفانه بسيار پيش آمده است که يک مدير در ساختار جمهوري اسلامي، چنان لطمه اي به اعتبار کشور و جامعه بزند که تمام دشمنان جمهوري اسلامي هم اگر بخواهند نمي توانند چنين آسيبي بزنند و جاي بسي تعجب و نگراني است که هنوز پس از سپري شدن 40 سال از عمر انقلاب اين عناصر در ساختار جمهوري اسلامي جاي دارند.

به اميد روزي که منافع ملي بر کشور حاکم شود و دست از برخوردهاي شخصي و جناحي برداشته شود.»

به گزارش «صما» هفته گذشته شيباني اصل- مديرکل دفتر توسعه مهندسي ساختمان وزارت راه در يک نشست خبري اعلام کرده بود « خزانه دار سازمان نظام مهندسي استان تهران 100 ميليون تومان ورئيس سازمان 70 ميليونتومان دريافتي داشته اند. همچنين سال قبل خزانه‌دار سازمان 110 ميليون تومان ورئيس وقت 230 ميليون تومان دريافتي داشته‌اند.»

 


1397/6/18

پنجشنبه 05 ارديبهشت 1398

براي ورود به سيستم ابتدا با کيک بر شکل روبرو ثبت اطلاعات کاربري فرماييد

 


آمار بازديدکنندگان: بازدید این صفحه: 4907 مرتبه نمایش این صفحه: 5494 مرتبه