دو شنبه 19 آذر 1397
   English     فارسی
ويندوز ۱۰ را به‌روزرساني نکنيد

 

هشدار مرکز افتا؛

ويندوز ۱۰ را به‌روزرساني نکنيد/ امکان حذف فايل ها و تصاوير

ويندوز ۱۰ را به‌روزرساني نکنيد/ امکان حذف فايل ها و تصاوير

مرکز مديريت راهبردي امنيت فضاي توليد و تبادل اطلاعات از وجود باگ بحراني در بروزرساني ويندوز ۱۰ خبر داد که اين حفره امنيتي باعث حذف فايل‌هاي کاربران مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از مرکز افتاي رياست جمهوري، آخرين بروزرساني ويندوز ۱۰ در هفته جاري منتشر شد. اين بروزرساني با مشکلاتي همراه بود که پس از گزارش اين مشکلات، ارائه بروزرساني متوقف شد. کاربران گزارش کردند که با نصب بروزرساني فايل‌هاي آن‌ها از جمله تصاوير، اسناد و پوشه‌ها حذف شده است.

بروزرساني ۱۰۸۹ ويندوز ۱۰ مشکلات ديگري را نيز به همراه داشته است که از جمله آن مي توان به استفاده نادرست از پردازنده در Task Manger و درايورهاي صوتي نامناسب اشاره کرد.

حذف فايل‌هاي کاربران مشکل نگران‌کننده اي است. يکي از کاربران در فروم Microsoft Support گفته است حدود ۲۲۰ گيگ از فايل‌هاي وي حذف شده است و برنامه‌هاي بازيابي فايل‌ها نيز توانسته‌اند تنها بخشي از فايل‌ها را بازيابي کنند.

بنابراين، مايکروسافت فعلا اعلام کرده است که کاربران بروزرساني را نصب نکنند، حتي اگر آن‌ را بارگيري کرده‌اند.

به نظر مي‌رسد که اين مشکل در ميزباني آنلاين فايل و سرويس هماهنگي دستگاه با OneDrive مرتبط است. گفته مي‌شود اين باگ در فازهاي اوليه آزمايش وجود داشته و ناديده گرفته شده است. دليل اصلي وجود باگ هنوز تعيين نشده است.

توصيه مي‌شود تا زماني که اين مشکل برطرف نشده است، نسبت به بروزرساني ويندوز ۱۰ اقدام نشود.

مرکز افتا همچنين به کاربران توصيه کرد که قبل از اعمال بروزرساني ها از سيستم اصلي پشتيبان گيري شود و همچنين بروزرساني ابتدا در محيط آزمايشگاهي تست شده و سپس در محيط عملياتي اعمال شود.

 


1397/7/21

ارتباط تلگرامي آنلاين

 

دزدي افکار= عقيم شدن فکر

 • شايعاتي مبني بر اختلال ناظران مطرح شده که صحت ندارد و در مراجع قضايي تحت پيگيري است
 • گزارش مشروح پس از قطعي شدن به استحضار خواهد رسيد


  تمركز
  کليد دست يابي به موفقيت بزرگ ، پيروزي ، احترام و خوشبختي در زندگي اين است که بتواني ذهنت را تمام و کمال روي مهم ترين کار يا هدفي که داري متمرکز کني ، آن را درست انجام دهي و تا آن را به اتمام نرسانده اي دست از کار نکشي .
  برايان تريسي
  logo-samandehi
  آمار ماهانه: بازدید این صفحه: 15400 مرتبه نمایش این صفحه: 16524 مرتبه