دو شنبه 19 آذر 1397
   English     فارسی
حناچي: مگر همه زمين‌هاي باير شهر را بايد بسازيم

 

حناچي: مگر همه زمين‌هاي باير شهر را بايد بسازيم

معاون شهرسازي و معماري شوراي شهر تهران درخصوص عاقبت زمين هاي باير ميانه بوستان ولايت مي گويد : مگر همه زمين هاي باير شهر را بايد بسازيم، زلزله اخير شهر تهران نشان داد ما به شدت آسيب پذير هستيم ومردم نيازمند هستند در فاصله کوتاهي به فضاهاي سرباز خودشان رابرسانند. حناچي: مگر همه زمين‌هاي باير شهر را بايد بسازيم

سال‌ها است زمين هاي ميانه بوستان ولايت بلاتکليف است. از سال ۹۰ که زمين هاي پادگان قلعه مرغي آزاد و دور تا دور آن تبديل به بوستان شد.

در زمان مديريت محمد باقر قاليباف بر تهران، کاربرهاي زيادي براي اين زمين تعريف شده بود، دو مدير نيز براي به سرانجام رساندن اين طرح ها انتخاب شدند. نخست عليرضا نادري که پس از کنار گذاشتن از معاونت معماري و شهرسازي مسئوليت اين زمين ها را بر عهده گرفت و پس از مدتي نيز مازيارحسيني جاي او اين مسئوليت را برعهده گرفت.

در طرح قبلي بوستان ولايت ۵ نوع «کاربري بي‌رقيب» براي اين زمين ۲۰۰ هکتاري پيش بيني شده بود. قرار بود مجموعه‌اي از کاربري‌هايي که امکان ايجاد آنها در ساير مناطق پايتخت تقريبا غيرممکن است، تعريف و عملياتي شود.

رويکرد تعيين شده براي اين زمين، اجراي پروژه‌هاي محله‌اي، منطقه‌اي، فرامنطقه‌اي، ملي و فراملي بود که به شکل کاربري‌هايي همچون «کمپ هتل‌هاي مجهز، فضاهاي شهري انحصاري و بي‌سابقه، بزرگ‌ترين تالار شهر، دهکده سلامت و همچنين مراکز اداري و خدماتي» ساخته شود.

همچنين تفاهم نامه اي نيز با وزارت بهداشت و سازمان انرژي اتمي در خصوص ساخت بزرگ ترين بيمارستان هسته اي بسته شده بود.

با تغيير مديران شهر و حضور مهدي حجت در معاونت شهرسازي او تمام طراحي ها گذشته را کنار گذاشت و در بودجه سال ۹۷ دوباره براي مطالعات کاربري اين زمين بودجه اي پيش بيني شد.

پيروز حناچي معاون معماري و شهرسازي شهردار تهران درباره سرانجام اين زمين و اين که آيا مطالعات جديدي براي کاربري اين زمين هاي باير انجام شده است به اسکان نيوز مي گويد : مگر هر زمين بايري که وسط شهر مانده است را بايد بسازيم. زلزله اي که اخير در تهران احساس شد نشان داد که ما به شدت آسيب پذير هستيم وآسيب پذيري ما نيز در زماني است که مي خواهيم شهر را به سرعت تخليه کنيم و يا مردم به سرعت مي خواهند زير سقف فضاهاي سرپوشيده شان نباشند، در اين زمان ها، زمين هاي باز گسترده مأمن مردم هستند مانند پارک پرديسان، تپه هاي عباس آباد، لويزان و بوستان ولايت و اين زمين ها را ما نبايد به راحتي زير بار ببريم.

او ادامه مي دهد: تهران در شرايط اضطرار به ۳ فرودگاه نياز مند است، يکي فرودگاه مهرآباد، دوشان تپه و ديگرقلعه مرغي، زمين هايي که بتوانيم در زمان هاي اضطرار از آن به شکل فرودگاه استفاده کنيم . اين زمين ها چند عملکرد ها همزمان دارد که در زمان اضطرار مي توانيم از آنها بهترين استفاده را کنيم.


منبع: اسکان نيوز

 


1397/8/6

ارتباط تلگرامي آنلاين

 

دزدي افکار= عقيم شدن فکر

 • شايعاتي مبني بر اختلال ناظران مطرح شده که صحت ندارد و در مراجع قضايي تحت پيگيري است
 • گزارش مشروح پس از قطعي شدن به استحضار خواهد رسيد


  تمركز
  کليد دست يابي به موفقيت بزرگ ، پيروزي ، احترام و خوشبختي در زندگي اين است که بتواني ذهنت را تمام و کمال روي مهم ترين کار يا هدفي که داري متمرکز کني ، آن را درست انجام دهي و تا آن را به اتمام نرسانده اي دست از کار نکشي .
  برايان تريسي
  logo-samandehi
  آمار ماهانه: بازدید این صفحه: 15400 مرتبه نمایش این صفحه: 16524 مرتبه