دو شنبه 19 آذر 1397
   English     فارسی
شهر هوشمند نيازمند مديريت اداري هوشمند است

همزمان با برگزاري نمايشگاه شهر هوشمند در گفت‌وگو با «صما» مطرح شد:

شهر هوشمند نيازمند مديريت اداري هوشمند است

رئيس کميسيون توسعه همکاري‌هاي بين‌المللي شهر هوشمند، شهرداري تهران گفت: محورهايي مانند دولت، ساختمان، حمل‌ونقل، محيط‌زيست، اقتصاد هوشمند همچنين تجهيزات زيرساخت‌هاي اطلاعات و مخابرات، سلامت و آموزش و انرژي هوشمند فاکتورهاي بنيادي شهرهاي هوشمند است که متأسفانه اطلاعات و دانسته‌هاي شهروندان و حتي مسئولان در خصوص اين موضوعات بسيار اندک است. شهر هوشمند نيازمند مديريت اداري هوشمند است مهدي بينا بابيان مطلب فوق به «صما» گفت: شهري مي‌تواند شهر هوشمند قلمداد شود که زندگي شادتر و بهتري براي ساکنان ايجاد کرده و بهره‌وري بالايي در تمامي حوزه‌هاي اجتماعي، اقتصادي و انساني جامعه داشته باشد.

به گفته مدير پروژه دولت هوشمند، نهاد رياست جمهوري مهم‌ترين شاخصه هوشمندي در شهرهاي هوشمند موضوع کلان داده‌هاي شهري است؛ و اين داده‌ها نبايد بر اساس پيش‌بيني‌ها و فرضيات بيان شود. نياز است تمامي ديتاها به‌صورت صحيح پردازش‌شده و با مشارکت شهروندان همراه باشد.

رئيس کميسيون توسعه همکاري‌هاي بين‌المللي شهر هوشمند، شهرداري تهران با انتقاد از اين‌که مؤلفه‌هاي شهر هوشمند مفاهيم لوکس و دست‌نيافتني نيست. گفت: براي داشتن يک شهر هوشمند نيازمند مديريت اداري هوشمند هستيم. به‌طور حتم ايجاد شهر هوشمند بدون داشتن تفکر هوشمندانه و فعاليت‌هاي سليقه‌اي حاصل نمي‌شود.

بينا بابيان اينکه هر شهري دي ان اي مخصوص به خود دارد تأکيد کرد: شناخت اين دي ان ها و به‌روز کردن آن‌ها نيازمند افرادي است که شناخت کافي از علم هوشمند سازي دارند.

وي در ادامه افزود: ارائه خدمات شهري در مفهوم‌ شهر هوشمند، بر بستر پلتفرم يکپارچه موجبات افزايش و تسهيل دسترسي‌ها به خدمات و اطلاعات، تجميع داده‌هاي پراکنده و ايجاد کلان داده‌هاي شهري، تحليل داده‌ها در جهت تصميم سازي سالم شهر و هم‌افزايي در توسعه خدمات ترکيبي در راستاي بهبود کيفيت زندگي مردم را فراهم مي‌آورد.

بينا در ادامه افزود: يکي از مهم‌ترين ضرورت‌ها در ايجاد شهر هوشمند حکمراني هوشمند است. با توجه به آمارهاي گزارش‌شده تا 2025 تعداد جمعيت شهرنشيني در کشورهاي توسعه‌نيافته 60 درصد و در کشورهاي توسعه‌يافته 80 درصد ،رشد خواهد داشت که اين حجم افزايش جمعيت مصرف‌کننده، نيازمند مديريت صحيح، سريع و کارآمد است.

مدير پروژه دولت هوشمند، نهاد رياست جمهوري در ادامه افزود: استفاده از تجربيات بين‌المللي و آموزش افراد متخصص در اين زمينه مي‌تواند سرعت هوشمند سازي کشورهاي توسعه‌نيافته را ارتقا دهد.

اين کارشناس مباحث هوشمند سازي گفت: در دنياي هوشمند بايد نگاه جامعي به استارت آپ ها، هوش مصنوعي، اينترنت اشيا و شرکت‌هاي نوبنيان داشته باشيم.

رئيس کميسيون توسعه همکاري‌هاي بين‌المللي شهر هوشمند، شهرداري تهران گفت: کشور ما ظرفيت و پتاسيل کافي براي رسيدن به شهر هوشمند را دارد اما اين پتانسيل‌ها نهفته بوده و نمايشگاه‌هاي مرتبط با هوشمند سازي مي‌تواند اين ظرفيت‌ها را آشکار و راهکارهاي بنيادين براي عملياتي کردن آن‌ها را ارائه دهد.

وي درنهايت گفت: استفاده از فناوري ICT و مديريت زنجيره تأمين سبب مي‌شود که ازلحاظ اقتصادي شهر هوشمند به پايداري اقتصادي دست پيدا کند؛ که اين امر با مديريت بالا و مشارکت مردمي امکان‌پذير است.

شايان‌ذکر است نخستين نمايشگاه بين‌المللي شهر هوشمند هم‌زمان با نخستين نمايشگاه بين‌المللي مسکن، شهرسازي و بازآفريني شهري از 27 تا 29 آبان ماه در مصلا امام خميني (ره) با محوريت دولت هوشمند، ساختمان‌هاي هوشمند، حمل‌ونقل هوشمند، محيط‌زيست هوشمند، اقتصاد هوشمند، تجهيزات زيرساخت‌هاي اطلاعات و مخابرات، سلامت و آموزش و انرژي برگزار خواهد شد.

 


1397/8/20

ارتباط تلگرامي آنلاين

 

دزدي افکار= عقيم شدن فکر

 • شايعاتي مبني بر اختلال ناظران مطرح شده که صحت ندارد و در مراجع قضايي تحت پيگيري است
 • گزارش مشروح پس از قطعي شدن به استحضار خواهد رسيد


  تمركز
  کليد دست يابي به موفقيت بزرگ ، پيروزي ، احترام و خوشبختي در زندگي اين است که بتواني ذهنت را تمام و کمال روي مهم ترين کار يا هدفي که داري متمرکز کني ، آن را درست انجام دهي و تا آن را به اتمام نرسانده اي دست از کار نکشي .
  برايان تريسي
  logo-samandehi
  آمار ماهانه: بازدید این صفحه: 15400 مرتبه نمایش این صفحه: 16524 مرتبه