English     فارسی
شهر هوشمند نيازمند مديريت اداري هوشمند است

همزمان با برگزاري نمايشگاه شهر هوشمند در گفت‌وگو با «صما» مطرح شد:

شهر هوشمند نيازمند مديريت اداري هوشمند است

رئيس کميسيون توسعه همکاري‌هاي بين‌المللي شهر هوشمند، شهرداري تهران گفت: محورهايي مانند دولت، ساختمان، حمل‌ونقل، محيط‌زيست، اقتصاد هوشمند همچنين تجهيزات زيرساخت‌هاي اطلاعات و مخابرات، سلامت و آموزش و انرژي هوشمند فاکتورهاي بنيادي شهرهاي هوشمند است که متأسفانه اطلاعات و دانسته‌هاي شهروندان و حتي مسئولان در خصوص اين موضوعات بسيار اندک است. شهر هوشمند نيازمند مديريت اداري هوشمند است مهدي بينا بابيان مطلب فوق به «صما» گفت: شهري مي‌تواند شهر هوشمند قلمداد شود که زندگي شادتر و بهتري براي ساکنان ايجاد کرده و بهره‌وري بالايي در تمامي حوزه‌هاي اجتماعي، اقتصادي و انساني جامعه داشته باشد.

به گفته مدير پروژه دولت هوشمند، نهاد رياست جمهوري مهم‌ترين شاخصه هوشمندي در شهرهاي هوشمند موضوع کلان داده‌هاي شهري است؛ و اين داده‌ها نبايد بر اساس پيش‌بيني‌ها و فرضيات بيان شود. نياز است تمامي ديتاها به‌صورت صحيح پردازش‌شده و با مشارکت شهروندان همراه باشد.

رئيس کميسيون توسعه همکاري‌هاي بين‌المللي شهر هوشمند، شهرداري تهران با انتقاد از اين‌که مؤلفه‌هاي شهر هوشمند مفاهيم لوکس و دست‌نيافتني نيست. گفت: براي داشتن يک شهر هوشمند نيازمند مديريت اداري هوشمند هستيم. به‌طور حتم ايجاد شهر هوشمند بدون داشتن تفکر هوشمندانه و فعاليت‌هاي سليقه‌اي حاصل نمي‌شود.

بينا بابيان اينکه هر شهري دي ان اي مخصوص به خود دارد تأکيد کرد: شناخت اين دي ان ها و به‌روز کردن آن‌ها نيازمند افرادي است که شناخت کافي از علم هوشمند سازي دارند.

وي در ادامه افزود: ارائه خدمات شهري در مفهوم‌ شهر هوشمند، بر بستر پلتفرم يکپارچه موجبات افزايش و تسهيل دسترسي‌ها به خدمات و اطلاعات، تجميع داده‌هاي پراکنده و ايجاد کلان داده‌هاي شهري، تحليل داده‌ها در جهت تصميم سازي سالم شهر و هم‌افزايي در توسعه خدمات ترکيبي در راستاي بهبود کيفيت زندگي مردم را فراهم مي‌آورد.

بينا در ادامه افزود: يکي از مهم‌ترين ضرورت‌ها در ايجاد شهر هوشمند حکمراني هوشمند است. با توجه به آمارهاي گزارش‌شده تا 2025 تعداد جمعيت شهرنشيني در کشورهاي توسعه‌نيافته 60 درصد و در کشورهاي توسعه‌يافته 80 درصد ،رشد خواهد داشت که اين حجم افزايش جمعيت مصرف‌کننده، نيازمند مديريت صحيح، سريع و کارآمد است.

مدير پروژه دولت هوشمند، نهاد رياست جمهوري در ادامه افزود: استفاده از تجربيات بين‌المللي و آموزش افراد متخصص در اين زمينه مي‌تواند سرعت هوشمند سازي کشورهاي توسعه‌نيافته را ارتقا دهد.

اين کارشناس مباحث هوشمند سازي گفت: در دنياي هوشمند بايد نگاه جامعي به استارت آپ ها، هوش مصنوعي، اينترنت اشيا و شرکت‌هاي نوبنيان داشته باشيم.

رئيس کميسيون توسعه همکاري‌هاي بين‌المللي شهر هوشمند، شهرداري تهران گفت: کشور ما ظرفيت و پتاسيل کافي براي رسيدن به شهر هوشمند را دارد اما اين پتانسيل‌ها نهفته بوده و نمايشگاه‌هاي مرتبط با هوشمند سازي مي‌تواند اين ظرفيت‌ها را آشکار و راهکارهاي بنيادين براي عملياتي کردن آن‌ها را ارائه دهد.

وي درنهايت گفت: استفاده از فناوري ICT و مديريت زنجيره تأمين سبب مي‌شود که ازلحاظ اقتصادي شهر هوشمند به پايداري اقتصادي دست پيدا کند؛ که اين امر با مديريت بالا و مشارکت مردمي امکان‌پذير است.

شايان‌ذکر است نخستين نمايشگاه بين‌المللي شهر هوشمند هم‌زمان با نخستين نمايشگاه بين‌المللي مسکن، شهرسازي و بازآفريني شهري از 27 تا 29 آبان ماه در مصلا امام خميني (ره) با محوريت دولت هوشمند، ساختمان‌هاي هوشمند، حمل‌ونقل هوشمند، محيط‌زيست هوشمند، اقتصاد هوشمند، تجهيزات زيرساخت‌هاي اطلاعات و مخابرات، سلامت و آموزش و انرژي برگزار خواهد شد.

 


1397/8/20

پنجشنبه 28 شهريور 1398

قبل از تنظيم اولين گزارش روي علامت زير کليک کنيد

 

انتشار مطالب و اخبار مختلف از سايت هاي داخلي و خارجي صرفاً جهت افزايش اطلاعات کاربران از فضاي گسترده نت مي باشد و لزوما" به معني تاييد مطالب منتشره نمي باشد.

 

 

 


حرکت با موس قابل توقف و کليک بر عناوين موجب مشاهده مشروح مطلب است

 


مافياهاي حاکم بر نظامات مهندسي همچون غده اي سرطاني بر پيکر جامعه مهندسي رسوخ کرده اند و دنبال منافع خود هستند و اين پيکر نحيف روز به روز لاغرتر و ...انتخاب ناظر از سوي نظام‌مهندسي غيرقانوني است+ داد ...طبق ماده ۲ قانون تعاريف محدوده و حريم شهر و روستا، شهرداري مسووليت کنترل و نظارت بر اجراي ساختمان‌هاي شهري را برعهده ...کميسيون ماده100 را براي کسب درآمد شهرداري‌ها ...امروزه موثر‌ترين راهکار خانه‌دار شدن در ايران براي قشر متوسط و حقوق‌بگيران وام مسکن از طريق بانک‌هاي عامل ...ساخت فرودگاه بين‌المللي داکسينگ در پکن پايان يافته ...همواره ابهامات و شبهه‌هايي از سوي مسئولان سازمان نظام مهندسي وجود ...آمادگي کامل نظام مهندسي براي اجراي مبحث ...بسياري از مالکان و ذي‌نفعان همکاري لازم را ...بيش از 70 درصد درآمد شهرداري ها از محل صدور پروانه ساختمان است و از سال 93 تا 97 اين عوارض هيچ گونه افزايشي را تجربه نکرده ...شهرداري 7 هزار تومان بابت هر متر صدور پروانه دريافت مي کند در حالي که نظام مهندسي 64 هزار تومان دريافت مي ...در هيچ کجاي دنيا تخصص را تحميل نمي ...عليرغم اينکه شهرداري ها در رابطه با ساخت وساز نقش عمده اي بر اساس قانون بر عهده دارند، اما هيچگاه خود را متولي کيفيت ندانسته و تمام و کمال اين وظيفه ...نظام مهندسي در صورت عدم انتخاب افراد اصلح به قهقرا ...بارش شديد باراني که از 26 اسفند ماه سال 97 در مازندران باريدن گرفت و تا دوم فروردين ماه امسال ادامه داشت سبب طغيان رودخانه ها در مناطق مرکزي و شرقي ...با توجه به اينکه تغيير، نشان پيشرفت و عدم تغيير نشان رکود است و سازمان نظام‌مهندسي هم يک نظام پويا بوده و نقش مهمي در ساخت‌وساز و توليد ملي دارد ...ساخت‎وسازهاي غيرمهندسي، چالش اجراي مقررات ملي/ ساختمان‎ها را افرادي مي‎سازند که مهندس ...علت عمده مشکلات ايجاد شده در ضعف‌هاي اساسي طرح‌هاي بالادستي توسعه شهر و ناديده گرفتن بحث‌هايي از قبيل هيدرولوژي و مهار سيلاب‌ها در مطالعات جامع شهري ...اعطاي اين وام به وزراي راه و اقتصاد و رؤساي بانک مرکزي، سازمان برنامه و بنياد مسکن ابلاغ ...الزام تهيه بيمه نامه تضمين کيفيت ساختمان براي صدور پايان کار حذف شد ، دولت آيين‌نامه‌هاي مربوطه را طي يک دهه گذشته تهيه نکرده ...
آمار بازديدکنندگان: بازدید این صفحه: 7208 مرتبه نمایش این صفحه: 7665 مرتبه