English     فارسی
هشدار حناچي درباره ۲۰۰ ساختمان ۱۲ طبقه

مشرق نيوز

 

هشدار حناچي درباره ۲۰۰ ساختمان ۱۲ طبقه

حناچي:‌ ۹۰۰ ساختمان بالاي ۱۲ طبقه در تهران وجود دارد

شهردار تهران گفت: در حال حاضر ۹۰۰ ساختمان بالاي ۱۲ طبقه در تهران وجود دارد که از اين تعداد ۲۰۰ ساختمان در شرايطي قرار دارند که در مواقع بحراني خدمت رساني به آنها سخت و دشوار است.

به گزارش مشرق، پيروز حناچي در مراسم امضاي تفاهمنامه آموزشي ميان سازمان بسيج شهرداري تهران و سازمان آتش‌نشاني که صبح امروز در سالن آتش‌نشاني برگزار شد در ابتدا وفات حضرت معصومه (س) را گرامي مي‌داريم و به روح پرفتوح شهداي جمهوري اسلامي و شهداي آتش نشان درود مي‌فرستيم.

وي تصريح کرد: به هر صورت ما در شهري زندگي مي‌کنيم که هم به جهت کلانشهر بودن و هم به جهت اينکه در طول تاريخ بحران‌هاي زيادي را ديده است بايد به آن توجه شود که ازا ين بحران‌ها مي‌توان به سيل و زلزله اشاره کرد و در هر صورت ما بايد آمادگي لازم را در برابر حوادث و اتفاقات داشته باشيم.

بيشتر بخوانيد:

مهمترين مشکل تهراني‌ها از ديد حناچي

حناچي وارد مذاکره با وزارت خارجه مي‌شود

شهردار تهران گفت: در حوادث تهران از جمله حفاري مترو در عمق ۹ متر ما آجرهايي پيدا مي‌کنيم که معناي آن اين است که در اين مکان‌ها در دوره‌اي زندگي جريان داشته است. در واقع مي‌توان گفت که در برخي از محلات تهران ما شاهد سه لايه تمدن وزندگي بوده‌ايم.

حناچي گفت: ايران جزو ۱۰ کشور دنيا به لحاظ تجربه بلاياي طبيعي است و در واقع زلزله بخشي از زندگي است و ما بايد ياد بگيريم که چگونه با آن برخورد و زندگي کنيم. بايد در شرايط بحراني بتوانيم مشکلات کنترل و هدايت کنيم.

وي تصريح کرد: متأسفانه در برخي موارد ما پس از زلزله و با توجه به احساسات مردمي دچار مشکلاتي مي‌شويم چرا که مردم به مناطق زلزله زده هجوم مي‌آورد و همين امر مدل اصلي براي ارائه خدمات است و بايد به اين موارد توجه شود.

شهردار تهران افزود: درحالي اين اتفاقات رخ مي‌دهد که تجربيات جهاني نشان مي‌دهد که در چنين شرايطي بايد منطقه زلزله زده به صورت منطقه نظامي دربيايد و تنها نيروهاي متخصص و امدادي در منطقه حضور پيدا کند.

حناچي گفت: به عنوان مثال در زلزله بم ما آمار قطع نخاعي بالايي داشتيم و اين ناشي از کمک رساني غيرتخصصي برخي از هموطنان بود و قطعا اگر نيروها آموزش لازم را داشته باشند کمتر از اين اشتباه مي‌کنند.

وي با تأکيد بر اينکه بحث امروز ما توجه به آموزش نيروهاست، گفت: اين آموزشها مي‌تواند در شرايط بحراني به کمک مردم بيايد و در اين زمينه بايد اقدامات گسترده‌اي صورت بگيرد.

شهردار تهران با بيان اينکه در حال حاضر ما ۹۰۰ ساختمان بالاي ۱۲ طبقه در تهران داريم گفت: از اين تعداد ۲۰۰ ساختمان شرايط لازم براي کمک رساني در شرايط بحراني را ندارند و معابر آنها طوري طراحي شده است که ماشين‌هاي خدماتي نمي‌تواند در آنها تردد داشته باشد. در اين زمينه بايد آموزش‌هاي لازم به ساکنان اين ساختمان‌ها داده شود که در شرايط بحراني چه وظايفي را برعهده دارند.

حناچي در ادامه با اشاره به تجارب کسب شده در برخي از بحران‌ها گفت: ما تجربه پلاسکو و همچنين تجربه ساختمان وزارت نيرو را داريم و همه اينها نشان مي‌دهد که ما در بخش نقشه ساختمان‌ها با مشکل اساسي روبر هستيم به طوري که در دو حادثه اشاره شده ما نقشه کاملي را از اين دو بنا در دست نداشتيم.

وي گفت: يکي ديگر از مشکلات ما در زمان زلزله شبکه گاز است که بايد اين شبکه به محض زلزله و به صورت هوشمند قطع شود که عدم اين اتفاق مشکلات جدي را در سطح شهر رخ خواهد داد.

شهردار تهران افزود: زلزله يک موضوع واقعي است که بايد مردم نسبت به آن آگاهي و اطلاعات لازم را داشته باشند. ضمن اينکه آموزش‌هاي لازم را در اين زمينه ببينند و ما در اين بخش هيچ راهي جز آمادگي و آموزش نيروهاي متخصص و مردمي نداريم.

حناچي در پايان با اشاره به ظرفيت و پتانسيل بسيج گفت: بسيج در مواقع بحراني و در جنگ تحميلي امتحان خود را پس داده است و حداکثر ايثار و از خودگذشتگي را نشان داده است و ما مي‌توانيم از اين ظرفيت و پتانسيل نيز در مديريت شهري استفاده کنيم.

 


1397/9/28

دو شنبه 29 مهر 1398

  ابتدا ثبت نام فرماييد

   قبل از تنظيم اولين گزارش روي علامت زير کليک کنيد

   E-report
   شناسه کاربری
   کلمه عبور

    

    

   انتشار مطالب و اخبار مختلف از سايت هاي داخلي و خارجي صرفاً جهت افزايش اطلاعات کاربران از فضاي گسترده نت مي باشد و لزوما" به معني تاييد مطالب منتشره نمي باشد.

    

    

    


   حرکت با موس قابل توقف و کليک بر عناوين موجب مشاهده مشروح مطلب است

    


   وظايف سازمان نظام مهندسي ارتقاي دانش و پايه مهندسان، تعيين صلاحيت مهندسان و تعريف بسته خدمت براي مهندسان است و بنگاه پولي مالي ...   آموزش، اقدام مهم در بخش بهينه سازي مصرف ...   درآمد نظارت به جاي سازمان، بايد به حساب مهندسان واريز ...   (Zaha Hadid) طراح برجسته که فرودگاه را به شکل ستاره دريايي طراحي ...   از اصرار وزارت راه تا انکار ...   مواد مربوط به سازمان نظام‌مهندسي بايد از قانون حذف ...   امکان مقاوم سازي نماها و ديوارها و ديگر بخش هاي غيرسازه اي ساختمان نيز لحاظ شده ...   مافياهاي حاکم بر نظامات مهندسي همچون غده اي سرطاني بر پيکر جامعه مهندسي رسوخ کرده اند و دنبال منافع خود هستند و اين پيکر نحيف روز به روز لاغرتر و ...   انتخاب ناظر از سوي نظام‌مهندسي غيرقانوني است+ داد ...   طبق ماده ۲ قانون تعاريف محدوده و حريم شهر و روستا، شهرداري مسووليت کنترل و نظارت بر اجراي ساختمان‌هاي شهري را برعهده ...   کميسيون ماده100 را براي کسب درآمد شهرداري‌ها ...   امروزه موثر‌ترين راهکار خانه‌دار شدن در ايران براي قشر متوسط و حقوق‌بگيران وام مسکن از طريق بانک‌هاي عامل ...   ساخت فرودگاه بين‌المللي داکسينگ در پکن پايان يافته ...   همواره ابهامات و شبهه‌هايي از سوي مسئولان سازمان نظام مهندسي وجود ...   آمادگي کامل نظام مهندسي براي اجراي مبحث ...   بسياري از مالکان و ذي‌نفعان همکاري لازم را ...   بيش از 70 درصد درآمد شهرداري ها از محل صدور پروانه ساختمان است و از سال 93 تا 97 اين عوارض هيچ گونه افزايشي را تجربه نکرده ...   شهرداري 7 هزار تومان بابت هر متر صدور پروانه دريافت مي کند در حالي که نظام مهندسي 64 هزار تومان دريافت مي ...   در هيچ کجاي دنيا تخصص را تحميل نمي ...   عليرغم اينکه شهرداري ها در رابطه با ساخت وساز نقش عمده اي بر اساس قانون بر عهده دارند، اما هيچگاه خود را متولي کيفيت ندانسته و تمام و کمال اين وظيفه ...
   آمار بازديدکنندگان: بازدید این صفحه: 7013 مرتبه نمایش این صفحه: 7664 مرتبه