English     فارسی
لوکس ترين فرودگاه هاي جهان

 

 

7مورد از لوکس ترين فرودگاه هاي جهان

لوکس ترين فرودگاه هاي جهان

فرودگاه ها محل تجمع هزاران نفر از سرتاسر دنيا هستند که به دلايل مختلف سفر مي کنند و در يک مکان دور هم جمع مي شوند. اهميت پرواز و سفر هوايي آن قدر در جوامع امروزي زياد شده که به يکي از محبوب ترين راه هاي سفر تبديل شده است و روز به روز افراد بيشتري براي مسافرت از هواپيما استفاده مي کنند. در سرتاسر دنيا فرودگاه هاي بسيار لوکس و مدرني ساخته شده که تنها يک فرودگاه ساده براي رفت و آمد مسافران نيستند، بلکه با امکانات و خدمات فوق مدرني که ارائه مي دهند به مکان و جاذبه اي گردشگري و مشهور تبديل شده اند. در اين مطلب قصد داريم ۷ مورد از لوکس ترين فرودگاه هاي جهان را به شما معرفي کنيم. در ادامه با الي گشت همراه باشيد.

لوکس ترين فرودگاه هاي جهان

۱- فرودگاه چانگي سنگاپور | Singapore Changi Airport

مطالب مرتبط:بهترين فرودگاه هاي جهان در سال ۲۰۱۸بهترين فرودگاه هاي آسيا در سال ۲۰۱۷معرفي بهترين فرودگاه هاي اروپا

فرودگاه چانگي سنگاپور در سال هاي گذشته همواره جزء چند فرودگاه برتر دنيا قرار گرفته است و حقيقتا چيزي فراتر از يک فرودگاه ساده است. وقتي براي بار اول وارد فرودگاه چانگي مي شويد احساس مي کنيد وارد يک مرکز تفريحي و گردشگري جذاب و هيجان انگيز شده ايد. چانگي اصلي ترين فرودگاه بين المللي سنگاپور و بزرگ ترين قطب هوايي در منطقه جنوب شرق آسياست. فرودگاه چانگي از سال ۲۰۱۳ به مدت ۶ سال متوالي به عنوان بهترين فرودگاه جهان انتخاب شده است.

معماري و سازه هاي مدرن و بي نظير، عملکرد کارآمد، امکانات و خدمات تسهيلي لوکس و مجلل و طيف بسيار متنوعي از رستوران ها و کافه ها و فروشگاه ها تجربه اي لذت بخش از حضور در اين فرودگاه را به مسافران ارائه مي دهد. جالب است بدانيد که در فرودگاه چانگي چندين سالن سينما و نمايش، سرگرمي هاي چندرسانه اي و مهم تر از همه يک آسانسور غول پيکر و هيجان انگيز وجود دارد.

فرودگاه سنگاپور

۲- فرودگاه بين المللي هانه دا توکيو | Tokyo Haneda Airport

فرودگاه هانه دا يکي از دو فرودگاه بين المللي اصلي در کلانشهر توکيو به شمار مي رود. اين فرودگاه با شهر توکيو، تنها ۱۵ کيلومتر فاصله دارد و يکي از شاهراه هاي اصلي ورود گردشگران و مسافران به کشور ژاپن به حساب مي آيد. فرودگاه هانه دا در زمره ۵ فرودگاه شلوغ و پر رفت و آمد جهان قرار دارد، اما از نظر کيفيت و خدمات رفاهي مطمئنا در رتبه دوم لوکس ترين فرودگاه هاي جهان جاي مي گيرد.

اين فرودگاه به دليل تميزي، کارآمدي و امکانات و خدمات تسهيلي و رفاهي متعددش همواره در بين بهترين و لوکس ترين فرودگاه هاي جهان قرار مي گيرد. هر دو ترمينال فرودگاه هانه دا داراي يک محوطه خريد ۶ طبقه و گزينه هاي بيشمار رستوران و کافه هستند. بنابراين مسافران در همان فرودگاه مي توانند تجربه اي لذتبخش از خريد، تفريح و امتحان کردن غذاهاي ژاپني را داشته باشند.

فرودگاه هاندا

۳- فرودگاه اينچئون سئول | Incheon International Airport

فرودگاه اينچئون فرودگاهي بسيار مدرن، لوکس و مجهز در سئول کره جنوبي است و در رتبه سوم لوکس ترين فرودگاه هاي جهان قرار مي گيرد. در اين فرودگاه امکانات و خدمات بسيار مدرني در اختيار مسافران قرار مي گيرد و تجربه اي منحصر به فرد از سفر را به مسافران مي دهد. يکي از خدمات لاکچري اين فرودگاه افتتاح اولين فروشگاه بدون ماليات برند مشهور لويي ويتون در جهان است که باعث استقبال گسترده مسافران و عاشقان خريد قرار گرفته است. همچنين موزه فرهنگي کره هم نمايشگاهي کامل و جامع از فرهنگ و آداب و رسوم کره اي را به مسافران ارائه مي دهد و مسافران مي توانند در چند ساعت حضور در اين فرودگاه مروري هيجان انگيز بر لباس ها، آشپزي، خوشنويسي و موسيقي و ... کره داشته باشند. زمين گلف، هفت باغ سرسبز و مدرن، موسيقي زنده، گزينه هاي بسيار متنوع غذا و نوشيدني و فروشگاه هاي متعدد از جمله امکانات رفاهي و خدماتي اين فرودگاه لوکس هستند.

فرودگاه انچئون

۴- فرودگاه مونيخ | Munich Airport

براي معرفي چهارمين مورد از لوکس ترين فرودگاه هاي جهان وقت آن است که از آسيا به اروپا برويم و فرودگاه مونيخ را به شما معرفي کنيم. اين فرودگاه در شمال شرقي شهر مونيخ آلمان قرار گرفته و يکي از شلوغ ترين فرودگاه هاي اروپا و بعد از فرودگاه فرانکفورت، دومين فرودگاه پررفت و آمد آلمان به حساب مي آيد. فرودگاه مونيخ قطب اصلي فعاليت هاي اير برلين، لوفت هانزا و کوندور است  به خاطر معماري و نماي شيشه اي زيبا و شگفت انگيزش در سرتاسر جهان معروف است. همچنين پارک تفريحي اي که در نزديکي فرودگاه قرار دارد تجربه بازي ميني گلف و همين طور تماشاي هواپيماهاي تاريخي را در اختيار بازديدکنندگان قرار مي دهد. در فرودگاه مونيخ بيش از ۵۰ رستوران، کافه و بار وجود دارد که هر سليقه اي را راضي نگه مي دارد.

فرودگاه مونيخ

۵- فرودگاه بين المللي هنگ کنگ | Hong Kong International Airport

باز هم بايد به آسيا و شرق آسيا برگرديم تا يکي ديگر از لوکس ترين فرودگاه هاي جهان را به شما معرفي کنيم. فرودگاه بين المللي هنگ کنگ در سال ۱۹۹۸ و بر روي يک جزيره مصنوعي در ساحل هنگ کنگ ساخته شده و در طول چندين دهه توانسته به عنوان يکي از بهترين و لوکس ترين فرودگاه هاي جهان خود را به دنيا بشناساند. امکانات و خدمات رفاهي و تسهيلي در اين فرودگاه تجربه اي رويايي از سفر را براي مسافران فراهم مي کنند. يکي از بهترين و محبوب ترين جنبه هاي تفريحي اين فرودگاه زمين گلف مجهز و پيشرفته اسکاي سيتي نان ايگلز است که در ترمينال شماره ۲ قرار دارد و يکي از باکيفيت ترين زمين هاي گلف در منطقه محسوب مي شود.

فرودگاه بين المللي هنگ کنگ

۶- فرودگاه بين المللي حمد دوحه | Doha Hamad International Airport

فرودگاه حمد در شهر دوحه، پايتخت قطر قرار گرفته و يکي از بهترين و لوکس ترين فرودگاه هاي جهان است. اين فرودگاه در سال ۲۰۱۴ افتتاح شده و يکي از فرودگاه هاي جديد و تازه تاسيس در اين ليست محسوب مي شود. اما در همين مدت کوتاه توانسته خود را به عنوان فرودگاهي لوکس و مدرن مطرح کند. اين فرودگاه به دليل معماري فوق مدرن و تسهيلات رفاهي فراواني که دارد به عنوان يکي از لوکس ترين فرودگاه هاي جهان شناخته مي شود و يکي از بي نظيرترين شاهکارهاي معماري را در بين ترمينال هاي فرودگاهي دارد.

فرودگاه بين المللي هاماد

۷- فرودگاه بين المللي سنترال ژاپن | Central Japan International Airport

فرودگاه سنترال در وسط جزيره  اي مصنوعي در نزديکي شهر ناگويا قرار گرفته و به نام فرودگاه سنتراير هم شناخته مي شود. اين فرودگاه قطب اصلي فعاليت هاي ايرلاين هايي مثل آنا و ژاپن ايرلاين به شمار مي رود و به دليل امکانات و خدمات رفاهي لوکس که دارد جزء بهترين و لوکس ترين فرودگاه هاي جهان به شمار مي رود. عرشه تفريحي اين فرودگاه که در طبقه بالا قرار گرفته با چشم انداز بي نظيري که به دريا و پرواز هواپيماها دارد جزء جذاب ترين بخش هاي فرودگاه به شمار مي رود.

منبع: businessinsider.nl

الي گشت


1397/10/8

دو شنبه 29 مهر 1398

  ابتدا ثبت نام فرماييد

   قبل از تنظيم اولين گزارش روي علامت زير کليک کنيد

   E-report
   شناسه کاربری
   کلمه عبور

    

    

   انتشار مطالب و اخبار مختلف از سايت هاي داخلي و خارجي صرفاً جهت افزايش اطلاعات کاربران از فضاي گسترده نت مي باشد و لزوما" به معني تاييد مطالب منتشره نمي باشد.

    

    

    


   حرکت با موس قابل توقف و کليک بر عناوين موجب مشاهده مشروح مطلب است

    


   وظايف سازمان نظام مهندسي ارتقاي دانش و پايه مهندسان، تعيين صلاحيت مهندسان و تعريف بسته خدمت براي مهندسان است و بنگاه پولي مالي ...   آموزش، اقدام مهم در بخش بهينه سازي مصرف ...   درآمد نظارت به جاي سازمان، بايد به حساب مهندسان واريز ...   (Zaha Hadid) طراح برجسته که فرودگاه را به شکل ستاره دريايي طراحي ...   از اصرار وزارت راه تا انکار ...   مواد مربوط به سازمان نظام‌مهندسي بايد از قانون حذف ...   امکان مقاوم سازي نماها و ديوارها و ديگر بخش هاي غيرسازه اي ساختمان نيز لحاظ شده ...   مافياهاي حاکم بر نظامات مهندسي همچون غده اي سرطاني بر پيکر جامعه مهندسي رسوخ کرده اند و دنبال منافع خود هستند و اين پيکر نحيف روز به روز لاغرتر و ...   انتخاب ناظر از سوي نظام‌مهندسي غيرقانوني است+ داد ...   طبق ماده ۲ قانون تعاريف محدوده و حريم شهر و روستا، شهرداري مسووليت کنترل و نظارت بر اجراي ساختمان‌هاي شهري را برعهده ...   کميسيون ماده100 را براي کسب درآمد شهرداري‌ها ...   امروزه موثر‌ترين راهکار خانه‌دار شدن در ايران براي قشر متوسط و حقوق‌بگيران وام مسکن از طريق بانک‌هاي عامل ...   ساخت فرودگاه بين‌المللي داکسينگ در پکن پايان يافته ...   همواره ابهامات و شبهه‌هايي از سوي مسئولان سازمان نظام مهندسي وجود ...   آمادگي کامل نظام مهندسي براي اجراي مبحث ...   بسياري از مالکان و ذي‌نفعان همکاري لازم را ...   بيش از 70 درصد درآمد شهرداري ها از محل صدور پروانه ساختمان است و از سال 93 تا 97 اين عوارض هيچ گونه افزايشي را تجربه نکرده ...   شهرداري 7 هزار تومان بابت هر متر صدور پروانه دريافت مي کند در حالي که نظام مهندسي 64 هزار تومان دريافت مي ...   در هيچ کجاي دنيا تخصص را تحميل نمي ...   عليرغم اينکه شهرداري ها در رابطه با ساخت وساز نقش عمده اي بر اساس قانون بر عهده دارند، اما هيچگاه خود را متولي کيفيت ندانسته و تمام و کمال اين وظيفه ...
   آمار بازديدکنندگان: بازدید این صفحه: 7013 مرتبه نمایش این صفحه: 7664 مرتبه