English     فارسی
ميوه ها وسبزيجاتي که هيچگاه نبايد داخل يخچال و فريزر قرار دهيد

ميوه ها وسبزيجاتي که هيچگاه نبايد داخل يخچال و فريزر قرار دهيد

ميوه ها وسبزيجاتي که هيچگاه نبايد داخل يخچال و فريزر قرار دهيد تقريبا تمام مواد غذايي بايد در يخچال ذخيره شوند هرچند در اين مورد برخي استثناها نيز وجود دارند.کارشناسان تغذيه تاکيد مي کنند که 10 ماده غذايي را بايد کاملا به دور از محيط يخچال و فريزر نگه داشت: به گزارش بهداشت نيوز، تقريبا تمام مواد غذايي بايد در يخچال ذخيره شوند هرچند در اين مورد برخي استثناها نيز وجود دارند.کارشناسان تغذيه تاکيد مي کنند که 10 ماده غذايي را بايددسته بندي اخبار کاملا به دور از محيط يخچال و فريزر نگه داشت:

پياز: پوست پياز نياز به قرار گيري در معرض هوا براي عمر مفيد و مطلوب دارد. پياز را بايد به دور از کيسه هاي پلاستيکي حفظ کرد. البته غلات حاوي پياز نياز به نگهداري در ظرفهاي درپوشيده و در يخچال دارند.

کدو حلوايي: نياز به تهويه خشک، تاريک و سرد و البته به دور از محيط يخچال دارد.

خربزه و هندوانه: اين دو ميوه اگر در محيط يخچال نگه داري شوندف آنتي اکسيدان هايشان مانند ليکوپن و بتاکاروتن را از دست مي دهند. البته اگر اين ميوه ها بريده شده باشند، نياز به نگهداري در يخچال دارند.

سير: سير را هرگز نبايد در يخچال نگهداري کرد چون شروع به جوانه زدن مي کند و فاسد مي شود. سير را در محيط خشک و تاريک نگه داريد.

سيب زميني: اين خوراکي را نيز بايد در فضاي خشک، تاريک و خنک و البته به دور از کيسه هاي پلاستيکي نگه داشت. سيب زميني را مي توان در يک جعبه مقوايي براي يک دوره نامحدود ذخيره کرد.

ريحان: بهترين شکل نگهداري آن در آشپزخانه و داخل يک ليوان آب است.

عسل: عسل را بايد در ظروفي که در آنها کاملا بسته مي شود حفظ کرد و آنهم در يک دماي خشک. نگهداري عسل در يخچال باعث ايجاد شکر روي آن مي شود.

گوجه فرنگي: گوجه فرنگي را درون يک سبد در محيط آشپزخانه نگهداري کنيد چون در يخچال طعم آن از بين مي رود. البته گوجه فرنگي تا زماني که چاقو نخورده باشد قابل نگهداري در فضاي بيرون يخچال است.

قهوه: دانه هاي قهوه نياز به نگهداري در يک هواي خشک، خنک و تاريک دارند تا عطر و طعمشان را حفظ کنند.

ميوه هاي هسته دار: ميوه هاي هسته دار مانند کيوي، زردآلو، انبه، آلو، هلو را مانند گوجه فرنگي در صورت نگهداري در يخچال کال مي مانند و مواد غذايي آنها از بين مي رود.

 

منبع: آواي سلامت

 


1397/10/8

دو شنبه 29 مهر 1398

  ابتدا ثبت نام فرماييد

   قبل از تنظيم اولين گزارش روي علامت زير کليک کنيد

   E-report
   شناسه کاربری
   کلمه عبور

    

    

   انتشار مطالب و اخبار مختلف از سايت هاي داخلي و خارجي صرفاً جهت افزايش اطلاعات کاربران از فضاي گسترده نت مي باشد و لزوما" به معني تاييد مطالب منتشره نمي باشد.

    

    

    


   حرکت با موس قابل توقف و کليک بر عناوين موجب مشاهده مشروح مطلب است

    


   وظايف سازمان نظام مهندسي ارتقاي دانش و پايه مهندسان، تعيين صلاحيت مهندسان و تعريف بسته خدمت براي مهندسان است و بنگاه پولي مالي ...   آموزش، اقدام مهم در بخش بهينه سازي مصرف ...   درآمد نظارت به جاي سازمان، بايد به حساب مهندسان واريز ...   (Zaha Hadid) طراح برجسته که فرودگاه را به شکل ستاره دريايي طراحي ...   از اصرار وزارت راه تا انکار ...   مواد مربوط به سازمان نظام‌مهندسي بايد از قانون حذف ...   امکان مقاوم سازي نماها و ديوارها و ديگر بخش هاي غيرسازه اي ساختمان نيز لحاظ شده ...   مافياهاي حاکم بر نظامات مهندسي همچون غده اي سرطاني بر پيکر جامعه مهندسي رسوخ کرده اند و دنبال منافع خود هستند و اين پيکر نحيف روز به روز لاغرتر و ...   انتخاب ناظر از سوي نظام‌مهندسي غيرقانوني است+ داد ...   طبق ماده ۲ قانون تعاريف محدوده و حريم شهر و روستا، شهرداري مسووليت کنترل و نظارت بر اجراي ساختمان‌هاي شهري را برعهده ...   کميسيون ماده100 را براي کسب درآمد شهرداري‌ها ...   امروزه موثر‌ترين راهکار خانه‌دار شدن در ايران براي قشر متوسط و حقوق‌بگيران وام مسکن از طريق بانک‌هاي عامل ...   ساخت فرودگاه بين‌المللي داکسينگ در پکن پايان يافته ...   همواره ابهامات و شبهه‌هايي از سوي مسئولان سازمان نظام مهندسي وجود ...   آمادگي کامل نظام مهندسي براي اجراي مبحث ...   بسياري از مالکان و ذي‌نفعان همکاري لازم را ...   بيش از 70 درصد درآمد شهرداري ها از محل صدور پروانه ساختمان است و از سال 93 تا 97 اين عوارض هيچ گونه افزايشي را تجربه نکرده ...   شهرداري 7 هزار تومان بابت هر متر صدور پروانه دريافت مي کند در حالي که نظام مهندسي 64 هزار تومان دريافت مي ...   در هيچ کجاي دنيا تخصص را تحميل نمي ...   عليرغم اينکه شهرداري ها در رابطه با ساخت وساز نقش عمده اي بر اساس قانون بر عهده دارند، اما هيچگاه خود را متولي کيفيت ندانسته و تمام و کمال اين وظيفه ...
   آمار بازديدکنندگان: بازدید این صفحه: 7013 مرتبه نمایش این صفحه: 7664 مرتبه