English     فارسی
خام فروشي» ديوارِ کج بودجه شهرداريهاي کشور است که بايد تخريب و تفکر عقلاني جايگزين آن شود

مهدوي کليشمي:
«خام فروشي» ديوار کجِ بودجه شهرداريهاست که بايد تخريب شود

رئيس کميسيون تلفيق بودجه 98 شوراي اسلامي شهر کرج باور دارد «خام فروشي» ديوارِ کج بودجه شهرداريهاي کشور است که بايد تخريب و تفکر عقلاني جايگزين آن شود.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني شوراي اسلامي شهر کرج، غدير مهدوي کليشمي عصر روز گذشته (يکشنبه 28 بهمن) در سي و دومين جلسه کميسيون تلفيق شوراي اسلامي شهر کرج که با حضور اعضاي شوراي اسلامي شهر، شهردار، معاونين، مديران مناطق و مديران عامل سازمانهاي تابعه مديريت شهري برگزار شد، طي سخناني گفت: در نظام بودجه نويسي درآمد بايد بر هزينه مقدم باشد و تمام مخارج متناسب با ورودي مالي صورت پذيرد تا شهرداري به يک نهاد بدهکار و عقب مانده تبديل نشود که همه ساله براي تسويه بخشي از بدهي ها ناچار به خام فروشي گردد.   وي افزود: فلسفه وجودي شهرداريها خدمت به مردم و انجام کارهاي عمراني به منظور ارتقاي آباداني و حل مشکلات شهرهاي کشور مي باشد حال آنکه اکنون هزينه هاي جاري در اين نهاد بر هزينه هاي عمراني مقدم شده و ابتدا مخارج جاري صورت مي پذيرد و اگر مباحثي از قبيل کسري بودجه و عدم تحقق درآمدهاي پيش بيني شده در کار بود، اين هزينه هاي عمراني و پروژه هاي مصوب هستند که قرباني مي شوند در حالي که در يک روند کارشناسي شده بايد عکس اين موضوع صادق باشد.   اين مسئول اظهار کرد: بودجه بايد متناسب با درآمدهاي واقعي نگارش شود و اگر ما به تحقق درآمدهاي بالا اميدوار نيستيم، بايد بودجه انقباضي تصويب شود تا از رشد بي رويه هزينه هاي جاري جلوگيري به عمل آوريم و ضرورتي در تصويب بودجه هاي غيرواقعي وجود ندارد. متاسفانه نکته ديگري که در بودجه ارائه شده از سوي شهرداري کرج به چشم مي خورد، عدم توجه به تعريف به پروژه هايي است که ارزش افزوده ايجاد کنند و حتي فراتر از هزينه اجراي خودشان، درآمدزايي هم داشته باشند.   عضو دوره کنوني شوراي اسلامي شهر کرج در بخش ديگري از سخنانش با تاکيد بر اينکه پرهيز از خام فروشي دستاوردهاي بزرگي به همراه خواهد داشت، گفت که رويکرد مشارکتي، تلاش براي جلب مشارکت بخش خصوصي و شناسايي درآمدهاي پايدار در بودجه 98 کلانشهر کرج چندان پُررنگ نيست و ما بايد به سمتي ايجاد کنيم که براي دارايي هاي شهر ارزش افزوده ايجاد کنيم و نگرش اقتصادي به مسائل داشته باشيم.
  مهدوي کليشمي در پايان با بيان اينکه کميسيون تلفيق شوراي اسلامي شهر کرج با تشکيل کميته هاي تخصصي و چکش کاري تخصصي بودجه 2 هزار و 700 ميليارد توماني پيشنهادي، به وظايف خود به خوبي عمل خواهد کرد، آورد: آنچه نمايندگان مردم مطرح مي کنند، حاصل دلسوزي ايشان و تلاش براي اصلاح امور است و اميدواريم بتوانيم در کنار يکديگر کرج را به شهري هوشمند و پويا تبديل نماييم.
 


1397/11/29

دو شنبه 29 مهر 1398

  ابتدا ثبت نام فرماييد

   قبل از تنظيم اولين گزارش روي علامت زير کليک کنيد

   E-report
   شناسه کاربری
   کلمه عبور

    

    

   انتشار مطالب و اخبار مختلف از سايت هاي داخلي و خارجي صرفاً جهت افزايش اطلاعات کاربران از فضاي گسترده نت مي باشد و لزوما" به معني تاييد مطالب منتشره نمي باشد.

    

    

    


   حرکت با موس قابل توقف و کليک بر عناوين موجب مشاهده مشروح مطلب است

    


   وظايف سازمان نظام مهندسي ارتقاي دانش و پايه مهندسان، تعيين صلاحيت مهندسان و تعريف بسته خدمت براي مهندسان است و بنگاه پولي مالي ...   آموزش، اقدام مهم در بخش بهينه سازي مصرف ...   درآمد نظارت به جاي سازمان، بايد به حساب مهندسان واريز ...   (Zaha Hadid) طراح برجسته که فرودگاه را به شکل ستاره دريايي طراحي ...   از اصرار وزارت راه تا انکار ...   مواد مربوط به سازمان نظام‌مهندسي بايد از قانون حذف ...   امکان مقاوم سازي نماها و ديوارها و ديگر بخش هاي غيرسازه اي ساختمان نيز لحاظ شده ...   مافياهاي حاکم بر نظامات مهندسي همچون غده اي سرطاني بر پيکر جامعه مهندسي رسوخ کرده اند و دنبال منافع خود هستند و اين پيکر نحيف روز به روز لاغرتر و ...   انتخاب ناظر از سوي نظام‌مهندسي غيرقانوني است+ داد ...   طبق ماده ۲ قانون تعاريف محدوده و حريم شهر و روستا، شهرداري مسووليت کنترل و نظارت بر اجراي ساختمان‌هاي شهري را برعهده ...   کميسيون ماده100 را براي کسب درآمد شهرداري‌ها ...   امروزه موثر‌ترين راهکار خانه‌دار شدن در ايران براي قشر متوسط و حقوق‌بگيران وام مسکن از طريق بانک‌هاي عامل ...   ساخت فرودگاه بين‌المللي داکسينگ در پکن پايان يافته ...   همواره ابهامات و شبهه‌هايي از سوي مسئولان سازمان نظام مهندسي وجود ...   آمادگي کامل نظام مهندسي براي اجراي مبحث ...   بسياري از مالکان و ذي‌نفعان همکاري لازم را ...   بيش از 70 درصد درآمد شهرداري ها از محل صدور پروانه ساختمان است و از سال 93 تا 97 اين عوارض هيچ گونه افزايشي را تجربه نکرده ...   شهرداري 7 هزار تومان بابت هر متر صدور پروانه دريافت مي کند در حالي که نظام مهندسي 64 هزار تومان دريافت مي ...   در هيچ کجاي دنيا تخصص را تحميل نمي ...   عليرغم اينکه شهرداري ها در رابطه با ساخت وساز نقش عمده اي بر اساس قانون بر عهده دارند، اما هيچگاه خود را متولي کيفيت ندانسته و تمام و کمال اين وظيفه ...
   آمار بازديدکنندگان: بازدید این صفحه: 7013 مرتبه نمایش این صفحه: 7664 مرتبه