English     فارسی
خام فروشي» ديوارِ کج بودجه شهرداريهاي کشور است که بايد تخريب و تفکر عقلاني جايگزين آن شود

مهدوي کليشمي:
«خام فروشي» ديوار کجِ بودجه شهرداريهاست که بايد تخريب شود

رئيس کميسيون تلفيق بودجه 98 شوراي اسلامي شهر کرج باور دارد «خام فروشي» ديوارِ کج بودجه شهرداريهاي کشور است که بايد تخريب و تفکر عقلاني جايگزين آن شود.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني شوراي اسلامي شهر کرج، غدير مهدوي کليشمي عصر روز گذشته (يکشنبه 28 بهمن) در سي و دومين جلسه کميسيون تلفيق شوراي اسلامي شهر کرج که با حضور اعضاي شوراي اسلامي شهر، شهردار، معاونين، مديران مناطق و مديران عامل سازمانهاي تابعه مديريت شهري برگزار شد، طي سخناني گفت: در نظام بودجه نويسي درآمد بايد بر هزينه مقدم باشد و تمام مخارج متناسب با ورودي مالي صورت پذيرد تا شهرداري به يک نهاد بدهکار و عقب مانده تبديل نشود که همه ساله براي تسويه بخشي از بدهي ها ناچار به خام فروشي گردد.   وي افزود: فلسفه وجودي شهرداريها خدمت به مردم و انجام کارهاي عمراني به منظور ارتقاي آباداني و حل مشکلات شهرهاي کشور مي باشد حال آنکه اکنون هزينه هاي جاري در اين نهاد بر هزينه هاي عمراني مقدم شده و ابتدا مخارج جاري صورت مي پذيرد و اگر مباحثي از قبيل کسري بودجه و عدم تحقق درآمدهاي پيش بيني شده در کار بود، اين هزينه هاي عمراني و پروژه هاي مصوب هستند که قرباني مي شوند در حالي که در يک روند کارشناسي شده بايد عکس اين موضوع صادق باشد.   اين مسئول اظهار کرد: بودجه بايد متناسب با درآمدهاي واقعي نگارش شود و اگر ما به تحقق درآمدهاي بالا اميدوار نيستيم، بايد بودجه انقباضي تصويب شود تا از رشد بي رويه هزينه هاي جاري جلوگيري به عمل آوريم و ضرورتي در تصويب بودجه هاي غيرواقعي وجود ندارد. متاسفانه نکته ديگري که در بودجه ارائه شده از سوي شهرداري کرج به چشم مي خورد، عدم توجه به تعريف به پروژه هايي است که ارزش افزوده ايجاد کنند و حتي فراتر از هزينه اجراي خودشان، درآمدزايي هم داشته باشند.   عضو دوره کنوني شوراي اسلامي شهر کرج در بخش ديگري از سخنانش با تاکيد بر اينکه پرهيز از خام فروشي دستاوردهاي بزرگي به همراه خواهد داشت، گفت که رويکرد مشارکتي، تلاش براي جلب مشارکت بخش خصوصي و شناسايي درآمدهاي پايدار در بودجه 98 کلانشهر کرج چندان پُررنگ نيست و ما بايد به سمتي ايجاد کنيم که براي دارايي هاي شهر ارزش افزوده ايجاد کنيم و نگرش اقتصادي به مسائل داشته باشيم.
  مهدوي کليشمي در پايان با بيان اينکه کميسيون تلفيق شوراي اسلامي شهر کرج با تشکيل کميته هاي تخصصي و چکش کاري تخصصي بودجه 2 هزار و 700 ميليارد توماني پيشنهادي، به وظايف خود به خوبي عمل خواهد کرد، آورد: آنچه نمايندگان مردم مطرح مي کنند، حاصل دلسوزي ايشان و تلاش براي اصلاح امور است و اميدواريم بتوانيم در کنار يکديگر کرج را به شهري هوشمند و پويا تبديل نماييم.
 


1397/11/29

يکشنبه 03 شهريور 1398

  جهت ورود به سيستم ثبت نام فرماييد

   لطفا قبل از تنظيم اولين گزارش بخش تذکرات بازبيني شود

   E-report
   شناسه کاربری
   کلمه عبور

    

      

      • در صورت نياز به مشاوره در خصوص تنظيم لايحه دفاعيه شوراي انتظامي با شماره 09121694716 در ساعات اداري تماس حاصل فرماييد.
       • شايعه اختلال ناظران صحت ندارد              دشواري
              تا از قلب دشواريها گذر نکني هرگز توان و قدرت نيابي
              «کولين مک کارتي»
              آمار بازديدکنندگان: بازدید این صفحه: 7760 مرتبه نمایش این صفحه: 8893 مرتبه