English     فارسی
خونسردي افراد موفق در شرايط سخت

 

خونسردي افراد موفق در شرايط سخت

  خونسردي افراد موفق در شرايط سخت آيا تا به حال به اين فکر کرده‌ايد افراد موفق چطور مي‌توانند در زمان‌هايي که دچار استرس مي‌شوند، آرام بمانند؟ آيا اين سوال برايتان پيش آمده که چرا برخي از افراد اين مهارت را دارند تا در بحران و شرايط سخت، خونسرد باشند؟ پيش آمده که آرزو کرده باشيد شما هم مي‌توانستيد اين مهارت مهم را وارد زندگي‌تان کنيد؟ ۵۵آنلاين :

 

آيا تا به حال به اين فکر کرده‌ايد افراد موفق چطور مي‌توانند در زمان‌هايي که دچار استرس مي‌شوند، آرام بمانند؟ آيا اين سوال برايتان پيش آمده که چرا برخي از افراد اين مهارت را دارند تا در بحران و شرايط سخت، خونسرد باشند؟ پيش آمده که آرزو کرده باشيد شما هم مي‌توانستيد اين مهارت مهم را وارد زندگي‌تان کنيد؟

افراد موفق ياد گرفته‌اند که موثرترين روش خونسرد ماندن، تنفس فعال است. چطور است شما هم اين بار اگر تحت استرس شديد قرار گرفتيد، لحظه‌اي مکث کنيد و ۱۰ نفس عميق بکشيد و روي هر دم و بازدم‌تان تمرکز کنيد. سعي کنيد بيرون رفتن استرس از بدن‌تان را حين بازدم، احساس و تجسم کنيد.

آنهايي که بسيار موفق هستند در لحظه زندگي مي‌کنند، نه در اشتباهاتي که در گذشته مرتکب شده‌اند. اين افراد نگران آينده نيز نيستند. بلکه با حضور ذهن در زمان حال باقي مي‌مانند و با تدبير به روياهايي مي‌انديشند که امکان وقوع‌شان در آينده هست. حضور در لحظه و ذهن آگاهي به افراد موفق اجازه مي‌دهد در رنج‌هاي گذشته باقي نمانند و درگير افکار نگران کننده در مورد آينده نباشند. خوب است شما هم سعي کنيد در زمان حال بمانيد و براي رسيدن به اهداف‌تان در زندگي، استراتژي‌هاي واقع گرايانه در پيش بگيريد و با پرداختن به راههايي که دور از ذهن و واقعيت به نظر مي‌رسند خود را دچار تشويش و آشفتگي نکنيد. اگر چيزي برايتان جالب بود، در لحظه بمانيد و روي همين احساس‌تان تمرکز کنيد.

حفظ خونسردي در شرايط استرس برانگيز، کار ساده‌اي نيست. يکي از دلايلي که افراد موفق مي‌توانند خونسردي و آرامش خود را حفظ کنند اين است که به مثبت‌ها توجه مي‌کنند. يعني جملاتي را به زبان نمي‌آورند که به خودشان ضربه بزنند، مثلا: «هيچ چيزي درست نخواهد شد» يا «من نابود خواهم شد!». افراد موفق دريافته‌اند که تمرکز کردن به مثبت‌ها، برايشان مفيد است. مثلا اگر اشتباهي مرتکب شوند مي‌گويند: «من در اين قسمت اشتباه کرده‌ام اما در آن زمينه درست و خوب عمل کرده‌ام». اين بار اگر به چالشي دشوار روبه ‌رو شديد، سعي کنيد جوانب مثبت اين چالش را هم پيدا کنيد. چطور است رويکرد موثر ايجاد تغييرات مثبت را در پيش بگيريد.

يکي از سخت‌ترين چيزهايي که همه‌ ما با آن مواجه مي‌شويم، تعيين حد و حدودي درست در حوزه‌ کار و ساير مسئوليت‌هاست. در دنياي الکترونيک زده‌ امروز که هيچ درنگي هم ندارد، تقريبا همه‌ ما مشکلات خود را با رويکردهاي نادرست تشديد مي‌کنيم.اما افراد موفق ياد گرفته‌اند که براي مديريت استرس‌هاي زياد و دست و پاگير خود، نياز دارند شرايط و حدودي تعيين کنند که تا حد ممکن، کمتر در معرض استرس قرار بگيرند. آنها کشف کرده‌اند که با محدود کردن زمان‌هاي آنلاين بودن‌شان بهتر مي‌توانند خلق و خو و روحيه خود را کنترل کرده و هر وقت بحراني بروز کرد، با خونسردي واکنش نشان بدهند. سعي کنيد درباره‌ زمان‌هاي آنلاين بودن يا روشن بودن گوشي‌تان، تصميم‌هاي هوشمندانه‌تري بگيريد و براي اوقات آرامش و استراحت خود ارزش قائل باشيد.

افراد موفق اين را هم آموخته‌اند که با ايجاد عادت‌هايي کوچک پيرامون تغذيه‌ خود، تمرکز روي غذاهاي پرپروتئين و انتخاب‌هاي سالم مي‌توانند زمان‌هاي طولاني‌تري آرام و متمرکز باقي بمانند.آنها اين را هم خوب مي‌دانند که قند و شيريني تا چه اندازه روي خلق و خوي‌شان اثر دارد و مراقب مصرف شيريني‌جات و کافئين‌شان هستند. انجام فعاليت‌هاي ورزشي در کنار تغذيه درست، بهترين نتايج را دربر دارد. چطور است شما هم از تغييرات کوچک شروع کنيد و هر روز با خلق يک عادت کوچک سالم به سمت هدف‌تان قدم برداريد؟ مي‌توانيد غذاهاي پرچرب را با غذاهاي کم کربوهيدارت و پرپروتئين جايگزين کنيد. يک تغيير کوچک مثلا مي‌تواند اين باشد که يکي از فنجان‌هاي قهوه‌ روزانه‌ خود را با يک ليوان آب جايگزين کنيد.

دانشمندان مدتهاست که فهميده‌اند خواب با استرس، ارتباط مستقيم دارد. افراد بسيار موفق و کارآمد، درک بسيار درستي از خواب انرژي بخش دارند و مي‌دانند که خواب با کيفيت، لازمه‌ بي‌قيد و شرط تندرستي است. افراد موفق ياد گرفته‌اند براي دور ماندن از اضطراب، خواب منظم را بخشي حتمي از زندگي خود کنند. خوب است شما هم دقت بيشتري به ساعت دروني‌تان داشته باشيد و عادت کم خوابي را ترک کنيد.

افراد موفق قادرند بيشتر به چيزهايي که دارند توجه کنند تا چيزهايي که ندارند. آنها درک کرده‌اند که تمرکز روي داشته‌ها و مثبت‌ها، کمک‌شان مي‌کند منفي‌ها را به حداقل رسانده و آرامش بيشتري داشته باشند. قدرداني به آنها اين امکان را مي‌دهد تا در مواجهه با روزهاي سخت، صبر و شکيبايي و قدرت بيشتري داشته باشند. چه خوب است شما هم هر روز، يک يا دو چيز بابت قدردان بودن پيدا کنيد. مي‌توانيد چندتا از نعمت‌ها و داشته‌هايتان را روي کاغذ بنويسيد و هر هفته، چيزهايي به آن اضافه کنيد.

خيلي‌ها عقيده دارند نمي‌توانند موقعيت خود را تغيير دهند چون اين کار، فراتر از توان آنهاست. اما افراد موفق اين طرز فکر را براي خود سمي مي‌دانند. عبارت «من نمي‌توانم» ظاهرا در کلام آنها جايي ندارد. چطور است شما هم همين الان انتخابي بکنيد که بتوانيد تغييري در موقعيت خود ايجاد کنيد و واقعا باور داشته باشيد(واقعا!) که قادريد زندگي دلخواهتان را فراهم کنيد.


منبع : ارمان

 


1397/12/20

دو شنبه 29 مهر 1398

  ابتدا ثبت نام فرماييد

   قبل از تنظيم اولين گزارش روي علامت زير کليک کنيد

   E-report
   شناسه کاربری
   کلمه عبور

    

    

   انتشار مطالب و اخبار مختلف از سايت هاي داخلي و خارجي صرفاً جهت افزايش اطلاعات کاربران از فضاي گسترده نت مي باشد و لزوما" به معني تاييد مطالب منتشره نمي باشد.

    

    

    


   حرکت با موس قابل توقف و کليک بر عناوين موجب مشاهده مشروح مطلب است

    


   وظايف سازمان نظام مهندسي ارتقاي دانش و پايه مهندسان، تعيين صلاحيت مهندسان و تعريف بسته خدمت براي مهندسان است و بنگاه پولي مالي ...   آموزش، اقدام مهم در بخش بهينه سازي مصرف ...   درآمد نظارت به جاي سازمان، بايد به حساب مهندسان واريز ...   (Zaha Hadid) طراح برجسته که فرودگاه را به شکل ستاره دريايي طراحي ...   از اصرار وزارت راه تا انکار ...   مواد مربوط به سازمان نظام‌مهندسي بايد از قانون حذف ...   امکان مقاوم سازي نماها و ديوارها و ديگر بخش هاي غيرسازه اي ساختمان نيز لحاظ شده ...   مافياهاي حاکم بر نظامات مهندسي همچون غده اي سرطاني بر پيکر جامعه مهندسي رسوخ کرده اند و دنبال منافع خود هستند و اين پيکر نحيف روز به روز لاغرتر و ...   انتخاب ناظر از سوي نظام‌مهندسي غيرقانوني است+ داد ...   طبق ماده ۲ قانون تعاريف محدوده و حريم شهر و روستا، شهرداري مسووليت کنترل و نظارت بر اجراي ساختمان‌هاي شهري را برعهده ...   کميسيون ماده100 را براي کسب درآمد شهرداري‌ها ...   امروزه موثر‌ترين راهکار خانه‌دار شدن در ايران براي قشر متوسط و حقوق‌بگيران وام مسکن از طريق بانک‌هاي عامل ...   ساخت فرودگاه بين‌المللي داکسينگ در پکن پايان يافته ...   همواره ابهامات و شبهه‌هايي از سوي مسئولان سازمان نظام مهندسي وجود ...   آمادگي کامل نظام مهندسي براي اجراي مبحث ...   بسياري از مالکان و ذي‌نفعان همکاري لازم را ...   بيش از 70 درصد درآمد شهرداري ها از محل صدور پروانه ساختمان است و از سال 93 تا 97 اين عوارض هيچ گونه افزايشي را تجربه نکرده ...   شهرداري 7 هزار تومان بابت هر متر صدور پروانه دريافت مي کند در حالي که نظام مهندسي 64 هزار تومان دريافت مي ...   در هيچ کجاي دنيا تخصص را تحميل نمي ...   عليرغم اينکه شهرداري ها در رابطه با ساخت وساز نقش عمده اي بر اساس قانون بر عهده دارند، اما هيچگاه خود را متولي کيفيت ندانسته و تمام و کمال اين وظيفه ...
   آمار بازديدکنندگان: بازدید این صفحه: 7013 مرتبه نمایش این صفحه: 7664 مرتبه