English     فارسی
مهمترين سوال زندگي چيست؟

منبع:فراديد

 

مهمترين سوال زندگي چيست؟

اين که چه کسي هستيد را ارزش‌هايي که حاضريد برايشان زحمت بکشيد، مشخص مي‌کند. افرادي که از تحمل زحمت در باشگاه لذت مي‌برند، کساني هستند که به هيکل خوب مي‌رسند. کساني که از کار هفتگي زياد و سياست بازي‌هاي نردبان ترقي سازماني لذت مي‌برند، کساني هستند که خود را از آن بالا مي‌کشند. کساني که از استرس‌ها و عدم‌قطعيت‌هاي سبک زندگي هنرمندان لذت مي‌برند هستند که دست آخر آن را زندگي مي‌کنند و هنرمند مي‌شوند.

مهمترين سوال زندگي چيست؟   فراديد| مارک منسون*:

همه دنبال چيزي هستند که حس خوبي بدهد. همه مي‌خواهند زندگي‌اي بي‌خيال، شاد و راحت داشته باشند. عاشق شوند و روابط فق‌العاده‌اي داشته باشند. ظاهري بي‌نقص داشته باشند، پول دربياورند، محبوب باشند، مورد احترام و تحسين باشند و نگاه‌ها را به خود جلب کنند.
به گزارش فراديد به نقل از markmanson.net، همه از چنين چيزي خوششان مي‌آيد. اينکه از اين اوضاع خوشتان بيايد، ساده است.
اگر از شما بپرسم که "از زندگيتان چه مي‌خواهيد؟ " و شما جوابي شبيه "مي‌خواهم خوشحال باشم و خانواده‌اي عالي داشته باشم و کاري که دوست دارم را داشته باشم" بدهيد، جوابتان اينقدر کلي است که بي‌معني است.
يک سوال جالب‌تر، سوالي که شايد خودتان قبلاً هرگز به آن فکر نکرده باشيد، اين است که چه دردي را در زندگي خود مي‌خواهيد؟ براي چه چيزي حاضريد جان بکنيد؟ اين سوال مولف? بيانگر مهم‌تري در شکل دادن به زندگي‌هاي ماست.
همه دلشان يک کار عالي و استقلال مالي مي‌خواهد؛ اما همه حاضر نيستند که رنج ۶۰ ساعت کار در هفته، طي مسافت‌هاي طولاني، کاغذبازي‌هاي اعصاب‌خردکن، طي کردن سلسله‌مراتب شرکتي و کار کردن جهنم‌هاي مکعبي ادارات را تحمل کنند. مردم مي‌خواهند بدون ريسک، بدون قرباني کردن چيزي، و بدون صبري که براي انباشت ثروت ضروري است، پولدار شوند.
همه مي‌خواهند که رابط? جنسي‌شان عالي باشد و رابط?شان فوق‌العاده؛ اما همه حاضر نيستند که گفتگو‌هاي دشوار، سکوت‌هاي رنج‌آور، احساسات آسيب‌ديده و درام رواني‌اي را که براي رسيدن به آن مرحله نياز است را پشت سر بگذارند. از اين‌رو قناعت مي‌کنند. قناعت مي‌کنند و سال‌ها و سال‌ها به اين فکر مي‌کنند که "چه مي‌شد اگر؟ " تا اينکه اين سوال از "چه مي‌شد اگر؟ " تبديل به "همين بود؟ " مي‌شود؛ و وقتي که طلاق مي‌گيرند، در جواب اينکه چرا اينطور شد بايد بهشان گفت: که، اگر استاندارد‌ها و انتظارات خود را ۲۰ سال پيش پايين نياورده بودند، چنين نمي‌شد.
دليلش اين است که خوشبختي نياز به تلاش دارد. نيل به مثبت نتيج? از پس منفي برآمدن است. تنها تا جايي مي‌توانيد از تجربيات منفي بگريزيد، اما در نهايت چيزي نخواهد گذشت بر سرتان هوار خواهند شد.
در کنه تمام رفتار‌هاي انسان، نياز‌هاي ما کم و بيش يکسان است. مواجهه با تجرب? مثبت آسان است. اين تجرب? منفي است که هم? ما ذاتاً با آن مشکل داريم. از اين رو، آنچه از زندگي به دست مي‌آوريم را احساسات خوبي را دلمان مي‌خواهد داشته باشيم نيستند که مشخص مي‌کنند، بلکه احساسات بدي که براي رسيدن به احساسات خوب، حاضريم و قادريم تحمل کنيم هستند که رقم مي‌زنند.
مردم بدني فوق‌العاده مي‌خواهند. اما به چنين بدني نخواهند رسيد مگر اينکه زحمت و فشار فيزيکي‌اي را که ساعت‌ها و ساعت‌ها در باشگاه به آن‌ها وارد مي‌کند و خودداري در غذا خوردن را تحمل کنند.
افراد مي‌خواهند کسب‌وکار خودشان را راه بياندازند، يا استقلال مالي پيدا کنند. اما شما بدل به يک کارآفرين موفق نخواهيد شد، مگر راهي بيابيد تا ريسک، عدم‌قطعيت، شکست‌هاي مکرر و کار کردن بسيار طولاني براي چيزي را که نمي‌دانيد دست آخر موفق خواهد بود يا نه را قدر بدانيد.
افراد شريک زندگي يا همسر مي‌خواهند. اما تا وقتي که فرد قدر بالا و پايين‌هاي احساسي و پس‌زده شدن‌هاي خردکننده و زل زدن به تلفني را که هيچ وقت زنگ نمي‌خورد را نفهمد، خبري از جذب شخصي فوق‌العاده نخواهد بود. اين بخشي از بازي عشق است. اگر بازي نکنيد، نمي‌توانيد برنده نمي‌شويد.
آنچه که موفقيت شما را تعيين مي‌کند اين نيست که "از چه چيز مي‌خواهيد لذت ببريد؟ " سوال اينجاست که "چه دردي را مي‌خواهيد به جان بخريد؟ " کيفيت زندگي شما را کيفيت تجربيات مثبت شما رقم نمي‌زند، بلکه کيفيت تجربيات منفي شما رقم مي‌زند. اينکه در برخورد با تجربيات منفي خوب عمل کنيد، يعني خوب عمل کردن در زندگي.
توصيه‌هاي بدردنخوري هستند که به شما مي‌گويند "فقط کافي است که چيزي را به انداز? کافي بخواهي! "
همه چيزي را مي‌خواهند؛ و همه چيزي را به انداز? کافي مي‌خواهند. آن‌ها فقط به اين موضوع آگاه نيستند که آنچه که مي‌خواهند چيست، يا آنچه که به انداز? "کافي" مي‌خواهند چيست.   مهمترين سوال زندگي چيست؟
چرا که اگر مزاياي چيزي را در زندگي بخواهيد، بايد هزينه‌هايش را هم بخواهيد. اگر بدني عالي مي‌خواهيد، بايد عرق ريختن، درد کشيدن، سحرخيزي و گرسنگي را هم بخواهيد. اگر قايق تفريحي مي‌خواهيد، بايد شب‌بيداري‌ها، ريسک در کسب‌وکار، و احتمال عصباني کردن يک يا هزار نفر را هم بخواهيد.
اگر مي‌بينيد که ماه‌ها و ماهها، يا سال‌ها و سالهاست که چيزي را مي‌خواهيد و هنوز هيچ اتفاقي نيافتاده، و اصلاً هرگز به آن نزديک هم نشده‌ايد، آن وقت شايد آنچه که در حقيقت مي‌خواهيد خيالپردازي، بت ساختن، يک تصور يا وعد? دروغين است. شايد چيزي که مي‌خواهيد آن چيزي نيست که مي‌خواهيد، و فقط از خواستن لذت مي‌بريد. شايد در واقع اصلاً آن را نمي‌خواهيد.
گاهي از مردم مي‌پرسم که "چطور رنج کشيدني را انتخاب مي‌کنيد؟ " اين افراد جوري سرشان را تکان مي‌دهند و نگاهم مي‌کنند که شاخ دارم. اما من اين سوال را مي‌پرسم، چون به مدد آن بسيار بيشتر راجع به خواسته‌ها و رويا‌هاي شما مي‌فهمم. چرا که شما مجبوريد چيزي را انتخاب کنيد. نمي‌توانيد يک زندگي بدون درد داشته باشيد. هميشه همه چيز نمي‌تواند خوش و خرم باشد. در آخر، اين سوال دشوار است که اهميت پيدا مي‌کند. لذت و خوشي يک سوال ساده است؛ و تقريباً هم? برايش جواب‌هاي مشابهي داريم. سوال جالب‌تر اما، سوال راجع به درد و زحمت است. دردي که مي‌خواهيد حفظ کنيد کدام است؟
جواب به اين سوال است که شما را به جايي خواهد رساند. اين سوالي است که مي‌تواند زندگي شما را تغيير دهد. اين چيزي است که من را من مي‌کند و تو را تو. اين چيزي است که ما را تعريف مي‌کند و جدا مي‌کند و در نهايت به هم پيوند مي‌دهد.
در بيشتر سال‌هاي نوجواني و جوانيم، در مورد نوازنده شدن روياپردازي مي‌کردم؛ به خصوص اينکه يک ستار? راک شوم. هر وقت آهنگ فوق‌العاده‌اي با گيتار به گوشم مي‌خورد، چشمانم را مي‌بستم و خودم را روي صحنه در حال نواختنش تصور مي‌کردم؛ و مردم را که از هنر من به هيجان آمده‌اند. اين رويا مي‌توانست ساعت‌ها مرا به خود مشغول کند. اين روياپردازي تا پايان کالج و حتي بعد از آنکه رشت? موسيقي را ترک کردم ادامه داشت. من وقت لازم را صرف آن نمي‌کردم. فقط به آن فکر مي‌کردم.
با وجود اينکه نيمي از عمرم را در اين زمينه روياپردازي کرده بودم، اين رويا هرگز به واقعيت نرسيد. اين موضوع کلي از من زمان برد و کلي تجربيات منفي برايم به همراه داشت تا اينکه در نهايت فهميدم چرا: چرا که واقعاً آن را نمي‌خواستم.
من عاشق نتيجه بودم؛ بودن روي صحنه، تشويق مردم، گيتار زدن خودم، و گذاشتن قلبم در موزيکي که مي‌نواختم. اما عاشق فرآيندش نبودم؛ و به همين خاطر، در اين کار شکست خوردم. بار‌ها شکست خوردم. حتي اين هم واقعيت ندارم، من حتي آنقدر سعي نکردم که بخواهم در آن شکست بخوردم. تلاشم براي رسيدن به آن بسيار ناچيز بود.
سختي تمرين هرروزه، دشواري يافتن گروه و آمده شدن، يافتن جا‌هايي که بتوان در آن اجرا کرد و يافتن افرادي که براي ديدن اجرايتان بيايند، پاره شدن سيم‌هاي گيتار، خراب شدن امپلي‌فاير، ۲۰ کيلو وسيله را اينور و آن ور بردن؛ اين کوهستان دو کيلومتري رويا‌ها است که براي رسيدن به قله بايد از آن بالا رفت؛ و من دلم کوهنوردي نمي‌خواست. فقط دلم مي‌خواست که قله را تصور کنم.
فرهنگ ما به من مي‌گويد که من شکست خورده‌ام، کسي هستم که کار را تمام نکرده و بازنده‌ام. اما فرهنگ خودسازي به من مي‌گويد که من يا خيلي شجاع نبوده‌ام، يا به انداز? کافي مصمم نبوده‌ام، يا بقدر کافي به خودم ايمان نداشته‌ام. خلاصه هر کسي چيزي مي‌گويد.
اما حقيقت، جذابيت خيلي کمتري دارد: من فکر مي‌کردم چيزي را مي‌خواهم، اما معلوم شد که نمي‌خواستم. همين.
من پاداش را مي‌خواستم، ولي زحمت را نه. من نتيجه را مي‌خواستم، اما فرآيندش را نه. من عاشق مبارزه نبودم، بلکه فقط عاشق پيروزي بودم. اما زندگي اينطور نيست.
اين که چه کسي هستيد را ارزش‌هايي که حاضريد برايشان زحمت بکشيد، مشخص مي‌کند. افرادي که از تحمل زحمت در باشگاه لذت مي‌برند، کساني هستند که به هيکل خوب مي‌رسند. کساني که از کار هفتگي زياد و سياست بازي‌هاي نردبان ترقي سازماني لذت مي‌برند، کساني هستند که خود را از آن بالا مي‌کشند. کساني که از استرس‌ها و عدم‌قطعيت‌هاي سبک زندگي هنرمندان لذت مي‌برند هستند که دست آخر آن را زندگي مي‌کنند و هنرمند مي‌شوند.
آنچه مي‌خواهم بگويم، ساده‌ترين و اساسي‌ترين مولف? زندگي است: زحمات و تقلا‌هاي ما، موفقيت‌ها ما را رقم مي‌زنند. پس دوست من، تقلاهايت را درست انتخاب کن.   *مارک‌ منسون، نويسنده و کارآفرين اينترنني است.

 


1398/2/25

سه شنبه 28 خرداد 1398

براي ورود به سيستم ابتدا با کيک بر شکل روبرو ثبت اطلاعات کاربري فرماييد

حرکت با موس قابل توقف است

کليک بر عناوين موجب مشاهده مشروح مطلب است


انتشار مطالب و اخبار مختلف از سايت هاي داخلي و خارجي صرفاً جهت افزايش اطلاعات کاربران از فضاي گسترده نت مي باشد و لزوما" به معني تاييد مطالب منتشره نمي باشد.

   بسياري از مالکان و ذي‌نفعان همکاري لازم را ندارند   بيش از 70 درصد درآمد شهرداري ها از محل صدور پروانه ساختمان است و از سال 93 تا 97 اين عوارض هيچ گونه افزايشي را تجربه نکرده است   شهرداري 7 هزار تومان بابت هر متر صدور پروانه دريافت مي کند در حالي که نظام مهندسي 64 هزار تومان دريافت مي کند   زحمات و تقلا‌هاي ما، موفقيت‌هاي ما را رقم مي‌زنند. پس دوست من، تقلاهايت را درست انتخاب کن.   در هيچ کجاي دنيا تخصص را تحميل نمي کنند   عليرغم اينکه شهرداري ها در رابطه با ساخت وساز نقش عمده اي بر اساس قانون بر عهده دارند، اما هيچگاه خود را متولي کيفيت ندانسته و تمام و کمال اين وظيفه را از خود ساقط کرده اند   نظام مهندسي در صورت عدم انتخاب افراد اصلح به قهقرا مي‎رود   بارش شديد باراني که از 26 اسفند ماه سال 97 در مازندران باريدن گرفت و تا دوم فروردين ماه امسال ادامه داشت سبب طغيان رودخانه ها در مناطق مرکزي و شرقي استان شد و به 9 نقطه شهري و بيش از 170 روستا در بخش هاي مختلف خسارت زد   با توجه به اينکه تغيير، نشان پيشرفت و عدم تغيير نشان رکود است و سازمان نظام‌مهندسي هم يک نظام پويا بوده و نقش مهمي در ساخت‌وساز و توليد ملي دارد اينجانب که نمي‌خواهم نامم فاش شود- چون اهل رياکاري نيستم- اين پيش‌نويس تغييرات را پيشنهاد مي‌دهم.   ساخت‎وسازهاي غيرمهندسي، چالش اجراي مقررات ملي/ ساختمان‎ها را افرادي مي‎سازند که مهندس نيستند   علت عمده مشکلات ايجاد شده در ضعف‌هاي اساسي طرح‌هاي بالادستي توسعه شهر و ناديده گرفتن بحث‌هايي از قبيل هيدرولوژي و مهار سيلاب‌ها در مطالعات جامع شهري است   پيش‌بيني‌هاي ري کورزويل نويسنده، مخترع و آينده پژوه آمريکايي در مورد آينده تکنولوژي   اعطاي اين وام به وزراي راه و اقتصاد و رؤساي بانک مرکزي، سازمان برنامه و بنياد مسکن ابلاغ شد   الزام تهيه بيمه نامه تضمين کيفيت ساختمان براي صدور پايان کار حذف شد ، دولت آيين‌نامه‌هاي مربوطه را طي يک دهه گذشته تهيه نکرده بود   زماني که آگاهي در سطح جامعه به وجود بيايد، حساسيت ها بيشتر و مطالبات گسترده تر مي شود   چرا برخي از افراد اين مهارت را دارند تا در بحران و شرايط سخت، خونسرد باشند؟   اگر شهروند حقوق متقابل خود در مديريت شهري را بشناسد و به آن پايبند باشد بايد قبول کند که عوارض و ماليات را پرداخت کند و در مقابل نيز بايد انتظارات خود را از مديريت شهري مطالبه کند   ايجاد حفظ تعلق به مکان و جلب مشارکت شهروندان بسيار مهم است   دايي با انتشار اين تصوير نشان داده که به قول خود عمل کرده است   عملکرد کمد لباس ها بر اساس نظم عنصري است که شخصيت شما را بازگو مي کند   در نظام بودجه نويسي درآمد بايد بر هزينه مقدم باشد و تمام مخارج متناسب با ورودي مالي صورت پذيرد تا شهرداري به يک نهاد بدهکار و عقب مانده تبديل نشود که همه ساله براي تسويه بخشي از بدهي ها ناچار به خام فروشي گردد   رييس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردي شوراي اسلامي شهر کرج گفت: بر اساس صورتجلسه معاونت معماري شهرسازي شهرداري کرج و سازمان نظام مهندسي ساختمان استان البرز در قالب تفاهمي غير قانوني به جاي حل مشکل چند نقشه اي در ساخت و ساز شهري کرج به دنبال تثبيت اين روش نابخردانه هستند   اوضاع بدتر از آن چيزي است که فکر مي‌کنيد!   اينجا حق رايت اصلاً معني ندارد، در بيشتر وقتها. گاهي هم آش را با جاش مي‌برند و کاري نمي‌توان کرد   سياست‌هاي سرکوبي در مسکن نتيجه‌اي معکوس به‌دنبال دارد   وقتي به شهرداري‌ ها کمک نمي‌کنيم و مي‌گوييم خودتان درآمد کسب کنيد، کار به جايي مي‌رسد که الان در ۱۰ کلانشهر اصلي ميزان وابستگي مديريت شهري به ساخت‌وساز بين ۸۰ تا ۸۵ درصد است   تبعات بروز اين پديده به شکل تلفات گسترده انساني، عارضه زيست محيطي، تخريب تاسيسات زيرزميني، کاهش آب‌دهي چاه‌ها، کاهش ضريب ذخيره آبخوان‌ها، کاهش کيفيت منابع آب، اختلال در جابه‌جايي کالا و مسافر، بروز آتش سوزي گسترده و تخريب وسيع پل‌ها بروز پيدا مي‌کند   وضعيت نامساعد تهران از نظر آمادگي در برابر زلزله   عليرغم تاکيد قانون بر لزوم به کارگيري مجريان ذي صلاح، اما در کشور ما هر کسي با هر سوادي وارد عرصه ساخت و ساز شده‏ است   انتقاد از جايگزيني سوداگري بر فرهنگ اجراي قوانين در ساخت‌و ساز   تغيير نگرش در اداره امور پايتخت را يک ضرورت مي داند   نخستين قدمي که براي خريد خانه بايد برداريد اين است که اهداف بلندمدت‌تان براي خريد خانه چيست و چگونه مالکيت خود را براساس آن برنامه، سازگار مي‌کنيد؟   کارشناسان تغذيه تاکيد مي کنند که 10 ماده غذايي را بايد کاملا به دور از محيط يخچال و فريزر نگه داشت   امکانات و خدمات فوق مدرني که ارائه مي دهند به مکان و جاذبه اي گردشگري و مشهور تبديل شده اند   نيمي از ساختمان‌ها فاقد اسکلت هستند   مسائل و مشکلاتي که به وجود آمده را مي‌توان با اين کار حل کرد   افتتاح ۳ ايستگاه از خط ۶ مترو تهران   شوراي مرکزي نظام‌مهندسي هرچه سريع‌تر تعيين تکليف شود/ تعارض منافع و امضا فروشي خاتمه يابد   توجه به کيفيت ساخت و سازها الزامي است و از سوي ديگر اين موضوع با دستمزدي که مهندسان دريافت مي کنند، در تناقض قرار دارد و ناخواسته موجب افت خدمات مهندسي و درنهايت کاهش کيفيت ساختمان ها مي شود   چندي پيش وزيرراه با انجام دو مکاتبه دو تصميم مهم شامل برگزاري هيات عمومي نظام مهندسي کشور و نيز تقليل زمان لغو تعليق پروانه فرج الله رجبي که به نوعي به منزله عدم امکان بازگشت فرج‌الله رجبي به بدنه شوراي مرکزي تعبير شد را اخذ کرد   ايران جزو ۱۰ کشور دنيا به لحاظ تجربه بلاياي طبيعي است و در واقع زلزله بخشي از زندگي است و ما بايد ياد بگيريم که چگونه با آن برخورد و زندگي کنيم   شهردار تهران از مردم خواست در صورت مشاهده تخلف از طريق سامانه 137 نهادهاي ناظر در شهرداري را مطلع کنند.   بايد تلاش کنيم مردم مجاب شوند تا براي هر کاري از خودروي شخصي استفاده نکنند   تبديل شدن سازمان نظام مهندسي به بنگاه‌هاي اقتصادي و اداري و نبود نظارت دقيق بر عملکرد هيات مديره‌ها، اين سازمان‌ها را از پرداختن به وظايف اصلي و حرفه‌اي خود منحرف کرده و اين در حالي است که در کشورهاي ديگر، نهادهاي مشابه هيچ دخالتي در امور مالي، اداري و مهندسي ندارند   سازمان ملي استاندارد بايد در خصوص استفاده از فولاد و ميلگردهاي غير استاندارد به طور جدي ورود کرده و آن را بررسي کند   بيست سال است تهران، اين زيباي مغموم، به تاخت ساخته مي‌شود و بزرگ مي‌شود و هي شبيه «خارج» مي‌شود   توافقاتي که براي صدور مجوزهاي ساختماني در شوراهاي معماري مناطق شهرداري انجام مي‌شود و همچنين مجوزهاي کميسيون ماده ۵، دو زمينه اصلي بروز فساد شهري است   کشور امارات متحده عربي عمر چنداني ندارد و تنها ۴۰ سال است که به وجود آمده است. با اين حال، در همين مدت کوتاه توانسته به يکي از کشورهاي مدرن و پيشرفته دنيا تبديل شود و با سرمايه گذاري هاي مختلف به ويژه در عرصه گردشگري به سودآوري و ثروت زيادي دست پيدا کند   با فساد مبارزه مي‌کنم   شرکت گوگل هميشه جزء شرکت هايي است که بيشترين ارزش و احترام را به پرسنل خود قائل بوده و بهترين شرايط را براي آنها فراهم مي کند   بي توجهي به ضوابط معماري و شهرسازي و مغايرت نحوه ساخت وساز برخي سازه هاي بزرگ تجاري و مسکوني با آئين نامه هاي اجرايي در کلانشهرها موجب شده است تا وزارت راه و شهرسازي پرونده صدها تخلف صورت گرفته در اين زمينه را به دستگاه قضايي ارجاع دهد   اعضاي شورا از تصميمات هيات رئيسه بي‌اطلاعند   سقوط دومينو وار سمت ها نيازمند تشريفات اداري خاصي نيست و تماما در زمان تعليق پروانه اشتغال به کار، اتفاق مي افتد   علاوه‌بر مشکلات گسترده اين کلان‌شهر، برخي رويه‌ها و شيوه‌هاي غيراصولي حاکم بر مديريت شهري نيز هزينه اصلاح و ارتقاي مديريت شهري را افزايش داده است   از سوابق اجرايي وي مي ‌توان به‌ معاون نظام مهندسي و اجراي ساختمان وزارت مسکن و شهرسازي، دبير شورايعالي شهرسازي و معماري کشور، عضو شوراي عالي ترافيک، رئيس مرکز مطالعاتي و تحقيقاتي معماري و شهرسازي وزارت مسکن و شهرسازي، معاون معماري و شهرسازي و دبير شورايعالي معماري و شهرسازي ايران اشاره کرد   محورهايي مانند دولت، ساختمان، حمل‌ونقل، محيط‌زيست، اقتصاد هوشمند همچنين تجهيزات زيرساخت‌هاي اطلاعات و مخابرات، سلامت و آموزش و انرژي هوشمند فاکتورهاي بنيادي شهرهاي هوشمند است که متأسفانه اطلاعات و دانسته‌هاي شهروندان و حتي مسئولان در خصوص اين موضوعات بسيار اندک است   انتشار اطلاعات شهرسازي بالاخره در شوراي پنجم کليد خورد   بالاترين مقام سه دستگاه عهده دار ساختمان و شهرسازي شامل وزارتخانه راه و شهرسازي،شوراي مرکزي، سازمان نظام مهندسي ساختمان کشور و شهرداري تهران به ترتيب به دليل استعفا،عزل و بازنشستگي معلق شده اند   زلزله اخير شهر تهران نشان داد ما به شدت آسيب پذير هستيم ومردم نيازمند هستند در فاصله کوتاهي به فضاهاي سرباز خودشان رابرسانند   سرعت انتقال داده ها بين فضاي ابري و سيستم کاربران کاملا متفاوت و خاص است    


        

   archive.nazeran.com

   آرشيو گزارشهاي قبل از 92

   • در صورت داشتن ارتباطات در شهرداري ها با ما تماس حاصل فرماييد.
   معرفي ناظران به دوستان!
   logo-samandehi
   آمار بازديدکنندگان: بازدید این صفحه: 4426 مرتبه نمایش این صفحه: 4800 مرتبه