يکشنبه 06 اسفند 1396
   English     فارسی
۲۴۳ ساختمان بسيار پرخطر در تهران

کد خبر: ۴۸۱۱۰

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني تهران:

 

۹۰ درصد ساختمان‌هاي تهران ايمني لازم را ندارند/ تهران ۲۴۳ ساختمان پرخطر در حد پلاسکو دارد

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران، گفت: حداقل ۲۴۳ ساختمان بسيار پرخطر در تهران وجود دارد، که وضعيت خطر پذيري آن در حدپلاسکو است. ۹۰ درصد ساختمان‌هاي تهران ايمني لازم را ندارند/ تهران ۲۴۳ ساختمان پرخطر در حد پلاسکو داردمهدي داوري دولت آبادي اظهار کرد: هرچه حجم مواد قابل اشتعال، سرعت اشتعال پذيري و جمعيت حاضر در يک ساختمان بيشتر و راه‌هاي فرار مردم نامناسب‌تر از نظر مبحث سوم مقررات ملي باشد، خطرپذيري آن ساختمان نيز بيشتر خواهد بود.

وي افزود: براساس بازديد‌هاي کارشناسان سازمان آتش نشاني در سطوح مختلف از ساختمان‌هايي که امکان ورود به آن‌ها امکان پذير بود، ۲۴۳ ساختمان بسيار پرخطر، ۳ هزار ساختمان پرخطر و بسيار پرخطر و ۷ هزار ساختمان پرخطر در تهران شناسايي شده است.

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينکه تعداد ساختمان‌هاي فاقد تمهيدات ايمني لازم در تهران بسيار زياد است، تصريح کرد: در مورد تعداد ساختمان‌هاي ناايمن شهر اعداد مختلفي وجود دارد، اما اگر بخواهيم تمام فاکتور‌هاي ايمني را لحاظ کنيم، بيش از ۹۰ درصد ساختمان‌هاي تهران ايمني لازم را ندارند.

وي خاطرنشان کرد: يکي از مولفه‌هاي مهمي که به تازگي در ساختمان‌هاي تازه تاسيس لحاظ نمي‌شود، اين است به دليل وجود تير‌ها و کابل‌هاي برق، درخت يا سازه‌هايي که به تازگي براي زيبايي در سردرب يا نماي ساختمان‌هاي مختلف به ويژه تجاري ساخته مي‌شود، مانعي براي استقرار نردبان آتش نشاني است و هنگام آتش سوزي در آن‌ها عملا با وجود پنجره ها، دسترسي بالابر‌هاي نجات وجود ندارد و ريسک خطر تلفات انساني را بطور چشمگيري افزايش مي‌دهد.

داوري ادامه داد: اين بنا‌ها نيز جزء ساختمان‌هاي پرخطر هستند که اگرچه بيش از ۵ يا ۷ طبقه نيستند يا از بار اشتعال کمتري ممکن است، برخوردار باشند، اما در صورت آتش سوزي دسترسي به طبقات از طريق نردبان آتش نشاني وجود ندارد.

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران نسبت به مواد پليمري جديد نيز هشدار داد و تصريح کرد: براي توليد لوازم و مبلمان خانگي به منظور بالابردن استحکام در مقابل سايش معمولا از ترکيبات سيانيد که از مشتقات سيانور است، استفاده مي‌شود. اين مواد در صورت اشتعال گاز‌هاي سمي و خطرناکي توليد مي‌کنند که معمولا استنشاق آن در بيش از ۵ ثانيه منجر به مرگ حتمي مي‌شود

منبع» صما


1396/10/3


آمار بازديدکنندگان: بازدید این صفحه: 18167 مرتبه نمایش این صفحه: 19581 مرتبه