پنجشنبه 26 مهر 1397
   English     فارسی
سطح‌بندي ساختمان‌هاي ناايمن پايتخت

 

سطح‌بندي ساختمان‌هاي ناايمن پايتخت

رئيس کميسيون سلامت و محيط زيست شوراي شهر تهران از سطح‌بندي ساختمان‌هاي ناايمن شهر تهران به سه سطح بسيار پرخطر، پرخطر و متوسط خبر داد.

 

 

زهرا صدراعظم نوري با اشاره به آخرين وضعيت ايمن‌سازي ساختمان‌هاي ناايمن شهر تهران گفت: قرار بود ساختمان‌ها و ابنيه خطرآفرين و مشابه پلاسکو شناسايي و بر اساس دستورالعمل موجود اخطارهاي لازم به مالکان و ذي‌نفعان داده شود که در اين ميان ۱۰ پاساژ ناايمن در منطقه ۱۱ و ۱۲ هم اخطار گرفتند که ۳پاساژ به دليل بي‌توجهي به اخطارها پلمب شدند. وي در پاسخ به اين پرسش که چرا پلمب پاساژهاي ناايمن متوقف شده است، گفت: بقيه پاساژها بعد از دريافت دستورالعمل ايمن‌سازي اقدامات خود را آغاز کرده‌اند که اين فعاليت آنها ادامه دارد.

 

رئيس کميسيون سلامت و محيط زيست شوراي شهر تهران با تاکيد بر اينکه ايمن‌سازي ابعاد مختلف دارد و عملياتي زمانبر است، به خبرگزاري مهر گفت: چنانچه مالکان و ذي‌نفعان ساختمان‌ها و پاساژهاي ناايمن از دستورالعمل ايمن‌سازي تمکين نکنند، ساختمان آنها نيز تعطيل مي‌شود. در اين راستا از ۷۳۰۰ ساختماني که به‌عنوان ساختمان ناايمن شناسايي شده‌ اولويت‌بندي صورت گرفته است که بر اساس اولويت‌بندي‌ها موظفند اقدام به ايمن‌سازي اماکن کنند. ناايمني برخي از ساختمان‌ها و پاساژها در سطح پرخطر، بسيار پرخطر و متوسط تعريف شده است. قرار شد با توجه به شاخص‌ها و ارزيابي ريسک اولويت‌بندي صورت بگيرد و بر اساس آن با هماهنگي مرجع قضايي اخطار داده شود.

صدراعظم نوري درخصوص گزارش کميته ايمني شورا درباره ايمني ساختمان‌ها نيز گفت: قرار است کميته ايمني شورا در زمان ديگري گزارش ايمني ساختمان‌ها و آخرين وضعيت ساختمان‌ها را ارائه دهد و اين موضوع در دستور کار قرار دارد. او در رابطه با ايمن‌سازي پل‌هاي قديمي شهر تهران در برابر زلزله هم گفت: همه موضوعات را نبايد به زلزله گره بزنيم چرا که موجب ناامني، بي‌اعتمادي و استرس براي مردم مي‌شود. اگر هر موضوعي را به زلزله ربط دهيم، مردم خود را در شرايط ناايمن مي‌بينند که به شدت بر سلامت روح و جسم آنها اثر مي‌گذارد؛ البته اين مساله به معناي اين نيست که نبايد به مسائل ايمني بي‌توجه بود بلکه بايد ايمن‌سازي ساختمان‌ها، ابنيه و پل‌هاي پايتخت انجام شود.

منبع: دنياي اقتصاد

 


1396/10/23

 • شايعاتي مبني بر اختلال ناظران مطرح شده که صحت ندارد و در مراجع قضايي تحت پيگيري است
 • گزارش مشروح پس از قطعي شدن به استحضار خواهد رسيد

  دزدي افکار= عقيم شدن فکر


  پدر
  دستانت بوسيدني است به حرمت شرافتت مي ايستم و تعظيم مي کنم چه بيدار چه خفته چه آرام گرفته در خاک
  net
  logo-samandehi