جمعه 27 مهر 1397
   English     فارسی
درس‌هايي براي مديريت بر سازمان/ طنز

اگر براي تخلف خود مصوبه بگيريد قانوني خواهد شد

درس‌هايي براي مديريت بر سازمان/ طنز

صما/ طنز - چنانچه اولين بار است که مديريت يک سازمان را بر عهده گرفته‌ايد به اين نکته توجه کنيد که فرصت مديريت محدود است و تا مي‌توانيد خدمتگزاري کنيد. درس‌هايي براي مديريت بر سازمان/ طنز

يکي از راه‌هاي خدمتگزاري صحيح اين است که پول‌هاي سازمان را در چند بانک مختلف و چندين حساب مختلف سپرده‌گذاري کنيد تا هيچ حساب‌رسي نتواند ميزان و حجم خدمتگزاري شما را محاسبه کند و از آن سر در بياورد. آنگاه به‌راحتي مي‌توانيد از هرکدام از اين شعبات و بانک‌ها وام‌هاي کلان بگيريد و حساب‌هاي سامان را ضامن آن قرار دهيد. اگر هم کسي يقه شما را گرفت بگوييد مصوبه هيئت‌رئيسه داشته است. هيچ بازرسي جرات نمي‌کند در برابر مصوبه هيئت‌رئيسه حرف بزند چون مصوبه يعني قانون!

باندبازي همان سازمان‌دهي است

انجام خدمت در هيچ سازماني بدون سازمان‌دهي نيروهاي هم‌فکر خودتان ميسر نيست هيچ نگران نباشيد که مخالفان بگويند باندبازي مي‌کنيد چون باندبازي همان سازمان‌دهي دوستان خدمتگزار است. براي اينکه بتوانيد بودجه سازمان را در راه اهداف والاي مديريت هزينه کنيد بايد از دوستاني استفاده کنيد که به اهداف مديريت باور داشته باشند و متخصص هم باشند متخصص در حيف کردن و ميل کردن. سعي کنيد بازي با باندهاي موثر را به‌خوبي ياد بگيريد.

 

سند هميشه دست و پاي مدير را مي‌بندد

اگر سندسازي نياز نبود مديران به‌راحتي مي‌توانستند بودجه‌ها را هزينه کنند در واقع سند نوشتن دست و پاي مديران را مي‌بندد پس تا مي‌توانيد از رسيد دادن و فاکتور گرفتن پرهيز کنيد با استفاده از حق مديريت خود هرچقدر مي‌خواهيد هزينه کنيد و هرچند وقت يکبار يک صورت‌جلسه بنويسيد و با مسئول مالي و چند نفر ديگر امضا کنيد و در اسناد مالي قرار دهيد اين خودش معتبرترين سند هزينه کرد است. مديران قبلي هم همين کار را کرده‌اند نگران نباشيد.

پاداش و عيدي بدهيد

يکي از چاله‌هايي که مي‌توانيد از آن براي جابه‌جا کردن پول استفاده کنيد کارت هديه است و اصلا کسي نمي‌داند به چند نفر و چه تعداد کارت هديه و عيدي و پاداش پرداخت کرده‌ايد. کسي که کارت هديه مي‌گيرد هر رسيدي را حتي سفيد هم باشد امضا خواهد کرد و اين رسيد براي شما حکم سندي را دارد که هر رقمي را مي‌توانيد در آن بنويسيد. نگران هم نباشيد که اين رقم‌ها کم است چون آنقدر مناسبت براي عيدي و کارت هديه دادن در تقويم کاري وجود دارد که در يک سال رقم دندان‌گيري مي‌شود در اين زمينه حتما از تجارب روابط عمومي استفاده کنيد.

جشن و جشنواره و همايش بزرگترين منبع روزي و برکت است

با برگزاري هيچ جشنواره و همايشي مخالفت نکنيد هم سخنران باشيد و هم براي ديگر هزينه‌هاي سازمان سند تهيه کنيد مراسم را در يک پارک بزرگ يا سالن بزرگ بگيريد نگران نباشيد که کسي نمي‌آيد يا سالن کچل مي‌ماند. مهم اين است که در اخبار و سايت سازمان بنويسيد استقبال بي‌نظير از جشنواره ما و به‌راحتي براي چند هزار نفر هزينه کلاه تبليغاتي سازمان و خودکار و کيف و ديگر اقلام را فاکتور کنيد و آن را در راستاي ترويج اهداف سازمان به‌حساب آوريد. فقط فراموش نکنيد رسانه‌ها را از اين خان گسترده بي‌بهره نگذاريد تا ابعاد جشنواره را واقعي‌تر جلوه دهند.

رسيدگي به خانواده را فراموش نکنيد

معاون و مشاور شما، رئيس دفتر و منشي شما که حتما بايد از خانواده شما باشند اصلا اين حق مسلم شماست و هيچ‌کس اصلا به شما خرده نخواهد گرفت. به‌خصوص در اين جهان زودگذر که هيچ معلوم نيست با اين اجناس بي‌کيفيت، صندلي مديريت شما چقدر مي‌تواند زير بار اين‌همه مسئوليت دوام بياورد. اما در ديگر پست‌هاي سازمان بااحتياط از افراد فاميل استفاده کنيد مگر اينکه نام خانوادگي آنها با شما تفاوت داشته باشد مثلا خواهرزاده شما باشد يا از بستگان مادري شما باشد و يا اينکه نام خانوادگي شما چندبخشي باشد و هرکدام از يک بخش آن استفاده کنيد.

مستقيم وارد نشويد

هيچگاه مستقيما وارد زد و بند نشويد سعي کنيد افراد مورد اعتمادي را که ظاهرا هيچ ارتباطي با شما و سازمان ندارند پرورش دهيد تا آنها کارها و زد و بندها را انجام دهند و شما از منافع آن برخوردار شويد و اصلا نگران لو رفتن اين افراد نباشيد چون اين يک عرف است و ارباب رجوع خودشان در به در دنبال اين به اصطلاح کار چاق کن‌ها مي‌گردند و با رغبت و رضايت کامل به آنها حق‌الزحمه مي‌دهند تا کارها را در سازمان تحت مديريت شما پيش ببرند. دقت کنيد که اين اصلا ضعف مديريت و يا ضعف سازمان شما نيست بلکه اين نوعي مديريت نوين سازماني است که به‌مرورزمان در سيستم مديريتي ما جا افتاده است و بسيار هم کارا است و منافعي به‌مراتب بيشتر از بخش رسمي سازمان به همراه دارد پس خود را از اين منافع محروم نکنيد.

تا مي‌توانيد درباره شفافيت و مديريت شيشه‌اي صحبت کنيد

شفافيت چيزي است که همه دوست دارند درباره آن بشنوند ولي اصلا دوست ندارند در فضاي آن کار کنند. هميشه در سخنراني‌ها و مصاحبه‌ها از لزوم ايجاد اتاق شيشه‌اي در سازمان صحبت کنيد و از روند شفاف شدن فرايندها بگوييد ولي در عمل فرايندها را بسته و غير شفاف نگه داريد. به بهانه شفافيت و پاسخگويي، تلفن‌هاي سازمان را گويا کنيد ولي روند پاسخگويي را آنقدر طولاني کنيد که شخص تلفن کننده بي‌خيال شود و گوشي تلفن را محکم بکوبد اما قبل از آغاز مکالمه بگوييد کليه مکالمات ضبط مي‌شود تا از شنيدن ناسزاهاي احتمالي جلوگيري شود.

طنز: تشيار ايرانمهر

 


1396/11/23

  • شايعاتي مبني بر اختلال ناظران مطرح شده که صحت ندارد و در مراجع قضايي تحت پيگيري است
  • گزارش مشروح پس از قطعي شدن به استحضار خواهد رسيد

    دزدي افکار= عقيم شدن فکر


    logo-samandehi