English     فارسی
قانون 5 ساعت

نويسنده:  

تمام افراد موفق مثل بيل گيتس، اپرا وينفري، استيو جابز يا مارک زوکربرگ يا هر کس ديگري که به عنوان يک فرد موفق به ذهن‌تان مي رسد يک قانون در زندگي شان دارند: قانون ۵ ساعت . البته هيچ کس يک شبه با اين قانون بيل گيتس نمي شود، ولي قطعا راه موفقيت شما با قانون ۵ ساعت شروع خواهد شد و قطعي خواهد بود. نت نوشت امروز را در باره قانون ۵ ساعت بخوانيد.

آيينه تهران

موفقيت با يک ساعت در روز

هر روز يک ساعت را براي يادگيري بيشتر و به روز نگه داشتن اطلاعات کنار بگذاريد. در اين يک ساعت بخوانيد، مطالعه کنيد، تمرين کنيد، يک مهارت جديد ياد بگيريد. يک ساعت در روز يعني ۵ ساعت در هفته که بعد از مدتي معجزه آن را خواهيد ديد.

اين که چرا اختصاص يک ساعت در روز براي موفقيت مهم است دو قانون ساده دارد: اول اين که خسته نمي شويد و حوصله تان سر نمي رود. چون اگر چند ساعت پشت سرهم مطالعه کنيد تمرکز نداريد. دوم اين که اين روش به دليل يک ساعت خاص و محدود مي تواند هميشگي است و ادامه دار باشد بدون آن که بخواهيد از انجام آن مثل تکاليف دوران تحصيل از آن شانه خالي کنيد.

در طولاني مدت خودتان حساب کنيد نتيجه اش چه خواهد بود. مسلما بيل گيتس هم نمي تواند در سال ۵۰ کتاب بخواند. يا مارک زوکربرگ را ببينيد که اعتقاد دارد کسب مهارت به معناي واقعي کلمه و کاربرد آن معمولا دست کم گرفته مي شود.

هيچ چيزي باعث عقب نشيني اين افراد نمي شود. چون کم ولي مداوم به پيش مي روند و اجازه نمي دهند چيزي يا کسي اين برنامه را به هم بزند. مسلما آن‌ها فوري به اين مرحله آخر نرسيده اند و روزهاي سختي را پشت سر هم گذاشته اند. ولي پيوسته و مداوم مطالعه کرده اند. رمز موفقيت آن ها اين است: آن‌ها هيچ گاه يادگيري را کنار نمي گذارند.

انجام قانون ۵ ساعت به سه روش

اين قانون را به سه روش مي توان انجام داد. پس با مطالعه مقاله بهترين روش را با توجه به وضعيت زندگي و فعاليت هاي روزمره براي خودتان انتخاب کنيد.

۱- مطالعه کنيد

افرادي مثل بيل گيتس از روش روزي يک ساعت مطالعه استفاده مي کنند. اپرا وينفري، باراک اوباما، مارک کوبان، ديويد روبنشتاين از ديگر افرادي هستند که از اين روش استفاده مي کنند. هر روز يک ساعت مطالعه بدون آن که اين برنامه به هم بخورد. با مطالعه اطلاعات کاري و زندگي شما هميشه به روز مي ماند و هيچ گاه حتي با بالارفتن سن از زندگي عقب نمي افتيد.

۲- فکر کنيد

بعضي ها روزي يک ساعت را به فکر کردن در باره کار و زندگي اختصاص مي دهند. احتمالا اگر کسي جايي بنشيند و فکر کند همه فکر مي کنند اين شخص کاري انجام نمي دهد. ولي تيم آرمسترانگ رييس هيات مديره آئول AOL از افرادي است که خودش اعتقاد دارد رمز موفقيت اش يک ساعتي است که هر روز به فکر کردن اختصاص مي دهد. او حتي کارمندانش را وادار مي کند تا حداقل ۴ ساعت در هفته فکر کنند.

۳- تجربه کنيد

مسلما نه مثل توماس اديسون نه مثل بنجامين فرانکلين نمي توانيد دست به هر تجربه اي بزنيد. ولي اگر تجربه کردن را دوست داريد و کمي هم اهل ريسک هستيد يکي از روش هاي موفق شدن تجربه کردن چيزهاي جديد است. اين روش براي ماجراجوها عالي است. روشي که مايکروسافت Microsoft و گوگل Google استفاده مي کنند تا کارکنان شان هر روز يک ساعت را به آن اختصاص دهند و ايده هاي خود را به طور عملي در محل کار تجربه کنند.

مهم نيست کدام روش را انتخاب مي کنيد مهم اين است که متوقف نشويد و تنها راه موفق شدن اختصاص يک ساعت در روز به مطالعه، تفکر يا تجربه کردن است.

منبع:

curiosity.com

 


1396/12/2

جمعه 03 فروردين 1397

 

 

انتشار مطالب و اخبار مختلف از سايت هاي داخلي و خارجي صرفاً جهت افزايش اطلاعات کاربران از فضاي گسترده نت مي باشد و لزوما" به معني تاييد مطالب منتشره نمي باشد.

 


حرکت با موس قابل توقف و کليک بر عناوين موجب مشاهده مشروح مطلب است


نگاهي لطيف و رندانه به برخي از رخدادهاي حوزه ساختمان با عنوان «ترين‌هاي صنعت ...دستور ابلاغ به کليه شهرداري‌ها و ساير مراجع صدور پروانه و کنترل ...مسکن يک بخش فرابخشي است و در اين حوزه بايد استانداردها به روز رساني ...وزارت راه و شهرسازي در تلاش است ساختار موجود سازمان مهندسي ساختمان کشور را به نفع جامعه و مهندسي اصلاح کند و صدور دو ابلاغيه اخير آخوندي نيز در اين ...تفکيک نظارت از بازرسي نه تنها مسئوليت هاي حين ساخت شفاف مي شود، بلکه مي توان پيش بيني کرد مهندسان بيشتري تا دوبرابر وضع کنوني به کار گمارده ...قانون، منافع مردم و طرح تفصيلي اهميت ...هنوز براي واگذاري امر بازرسي و کنترل به شهرداري زود ...نمايندگان با 152 رأي مخالف استيضاح،‌ به ادامه فعاليت عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي در دولت دوازدهم رأي مثبت ...به عنوان بالاترين مسئول وزارت راه از مردم عذرخواهي مي ...استيضاح اختياري قانوني است که قانون اساسي به نمايندگان مجلس داده است و با ١٠ امضا رسميت مي‌يابد. اين اختيار و حق قانوني، تشکيک‌پذير نيست؛ ...متأسفانه ساخت‌وسازهاي ما در بحث مجري ذي‌صلاح جدي گرفته نمي‌شود و اين مبحث داراي ضعف قوانين گسترده ...کميسيون ماده 100 شهرداري‌ها موفق عمل ...غفلت از مقررات ملي در صدور پايان کار ساختمان ...سازمان‌هاي نظام مهندسي به مسئوليت اصلي خود که اعتلاي مهندسي و تنسيق امور مهندسان است بپردازند و از توزيع کار دست ...بازرس توسط شهرداري و ناظر توسط مالک انتخاب ...سرپرست معاونت امور حقوقي دولت طي نامه اي ۴ بندي، به وزير راه و شهرسازي، تکليف محدوده اختيار و تکليف شهرداري ها در موضوع کنترل ساختمان را تعيين ...استاندارد بودن ساختمان‌ در فرهنگ خريداران ايراني جايگاهي ...نظام‌مهندسي به يک سازمان مالي بزرگ تبديل ...بحث عدم تعارض منافع مقدمه اي بر رعايت ايمن سازي ساختمان‌ها ...اجراي اين مبحث تحت تاثير تلقي هزينه‌اي از آن به فراموشي سپرده شده ...خارج کردن کارمندان وزارتخانه‌هاي مختلف از چرخه ساخت‌وساز، ظلم به کارمندان و فعاليت حرفه‌اي آنها ...منع به کارگيري افراد دو يا چندشغله در سازمان هاي نظام مهندسي تا چه حد در کاهش فساد و رانت هاي احتمالي در بخش مهندسي موثر ...مجمع مي‌تواند تا 20درصد هم از حق‌الزحمه مهندسان ناظر برداشت ...حامد مظاهريان، معاون وزير راه و شهرسازي با نموداري به موضوع موفقيت ها و عدم موفقيت هاي پس از انقلاب اسلامي در زمينه شاخصه هاي فرهنگي پرداخته ...لغو کسر ۵ درصد از حق الزحمه مهندسان ناظر توسط سازمان‌هاي نظام مهندسي ساختمان،‌درخواست ۵ ساله مهندسان ...کسر 5درصد از دستمزد مهندسان براي ارائه خدماتي نظير آموزش، رويکرد صحيحي ...شهرداران يزد، اردبيل و اروميه با اشاره به ضروت توجه به موضوع احياي بافت‌هاي فرسوده، بر ضرورت همراهي مردم و مسئولان جهت احياي اين بافت‌ها و تحقق مناسب ...امروز لزوم اصلاحات در ساختار نظام مهندسي ساختمان ديگر برکسي پوشيده ...چنانچه اولين بار است که مديريت يک سازمان را بر عهده گرفته‌ايد به اين نکته توجه کنيد که فرصت مديريت محدود است و تا مي‌توانيد خدمتگزاري ...گواهينامه واکنش در برابر آتش براي نماي ...
سررشته زندگي
هر لحظه اي كه به دليل رفتار ديگران با تشويش، نااميدي، اندوه، خشم يا رنجيدگي مي گذراني، لحظه اي ست كه سررشتهء زندگي را از دست داده اي.
«وين داير»
آمار: بازدید این صفحه: 12874 مرتبه نمایش این صفحه: 13888 مرتبه