جمعه 27 مهر 1397
   English     فارسی
۱۷ عادت گفتاري افراد خيلي دوست داشتني

 

۱۷ عادت گفتاري افراد خيلي دوست داشتني

شناسه خبر: 101609 چهارشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶, ۲۹ : ۱۸ : ۰۰ ۱۷ عادت گفتاري افراد خيلي دوست داشتني حتما شما هم مثل من چندتايي از اين آدم‌ها را مي‌شناسيد که نظر همه را به خودشان جلب مي‌کنند! آدم‌هايي که نمي‌‌توان کاريزمايشان را سنجيد، اما همه با آنها احساس راحتي مي‌کنند و جذب‌شان مي‌شوند. ۵۵آنلاين :

 

آنها چطور اين کار را مي‌کنند؟ با موهبتي خدادادي متولد شده‌اند يا با مطالعه و تمرين فهميده‌اند که چه چيزهايي روي ديگران بيشتر اثر دارد و آنها را در زندگي‌شان به کار مي‌برند؟ احتمالا دومي درست است. به نظرم مهم‌ترين خصلت اين آدم‌ها نوع برقراري ارتباط کلامي آنهاست. براي همين، ۱۷ عادت گفتاري اين افراد دوست داشتني را براي‌تان فهرست کرده‌ام:

 

۱. هرجا که مي‌توانند مودب باشند، هستند

لئوناردو دي کاپريو - مودب بودن -افراد دوست داشتني

استفاده از کلماتي مثل «لطفا» و «متشکرم» ممکن است همه جا ضرورتي نداشته باشد اما اگر مي‌خواهيد کاريزماتيک باشيد استفاده از آنها بسيار به نفع‌تان خواهد بود.

اگر خيلي سريع مي‌خواهيد با اين عادات آشنا شويد، پيشنهاد مي‌کنيم ويديوي زير را ببينيد.

 

۲. قدردان محبت‌هاي کوچک هستند

وقتي کسي به خاطر چيزي از شما تشکر مي‌کند گفتن دوکلمه‌ي «خواهش مي‌کنم» خيلي بيشتر از «حرفشم نزن» (يا مثلا «باشه») اثر دارد. آدم‌هاي دوست‌داشتني از شنيدن تشکر خوشحال مي‌شوند و با کلام به آن پاسخ مي‌دهند.

۳. تعريف‌شان واقعي است

لئوناردو دي کاپريو - تعريف کردن - افراد دوست داشتني

در اينجا «واقعي» کلمه‌ي کليدي است. افراد کاريزماتيک تعريف‌هاي واقعي به زبان مي‌آورند. نه بيهوده تعريف مي‌کنند نه چاپلوس‌اند. اگر کسي شايسته‌ي تعريف باشد از گفتن‌اش دريغ نمي‌کنند.

۴. از ته دل همدردي مي‌کنند

آنها از عباراتي مانند «حتما خيلي احساس غرور کردي» يا «مي‌تونم تصور کنم چقدر عصباني شدي» استفاده مي‌کنند بنابراين هم با احساسات افراد ديگر همراهي مي‌کنند و هم به آنها بها مي‌دهند (بد نيست اين راز را بدانيد که آدمها دوست دارند ديگران درک‌شان کنند!)

۵. اطلاعات مفيد را با ديگران به اشتراک مي‌گذارند

لئوناردو دي کاپريو - به اشتراک گذاشتن اطلاعات

بعضي‌ها اطلاعات را فقط براي خودشان مي‌خواهند چون فکر مي‌کنند که اين کار باعث قدرت آنها مي‌شود. چنين آدمي نباشيد. البته توجه کنيد که: آدم‌هاي واقعا دوست‌داشتني متوجه هستند که «اطلاعات» با «شايعات» تفاوت دارد.

۶. به ديگران پيشنهاد کمک مي‌دهند

خيلي از ما دلمان مي‌خواهد به جامعه کمک کنيم اما نمي‌دانيم از کجا بايد شروع کرد. کاريزماتيک‌ترين آدم‌ها خيلي ساده در جستجوي فرصتي براي کمک، فقط به اطراف‌شان نگاه مي‌کنند- در خانواده، در جامعه و در هر لحظه از زندگي روزمره (اين کار مي‌تواند در حد باز نگه داشتن در براي کسي باشد که پشت سر شما دارد وارد مي‌شود).

۷. با اعتماد به نفسِ به‌جا صحبت مي‌کنند

اعتماد‌به‌نفس در افراد دوست داشتني

لاف نمي‌زنند اما در مواجهه با موقعيت‌هاي چالش‌برانگيز- به خصوص چيزهايي که روي زندگي ديگران اثر دارند- با آرامش، کنجکاوي و اعتماد به نفس به مسئله نزديک مي‌شوند. معمولا مي‌شود جملاتي مانند اين را از زبان‌شان شنيد: «خب، ببينيم چطور بايد اين مشکلو حل کرد»

۸. از اسامي و عناوينِ محترمانه استفاده مي‌کنند

آدم‌هاي کاريزماتيک اسامي ديگران را به خاطر مي‌سپارند و در موقعيت‌هايي که استفاده از عناوين، افراد را خوشحال مي‌کند آنها را به کار مي‌برند. کسب عناويني مثل «دکتر» يا «سرهنگ» زمان مي‌برد؛ پس چرا از آنها استفاده نکنيم؟

۹. يادشان نمي‌رود که عضوي از تيم هستند

لئوناردو دي کاپريو - تيم

احساس رفاقت مي‌تواند موقعيت‌هاي سخت را قابل تحمل کند. شوخ‌طبعي حتي مي‌تواند باعث لذت‌بخش شدن چنين موقعيت‌هايي بشود. آدم‌هاي خيلي کاريزماتيک در موقعيت‌هاي سخت جملاتي مثل اين به زبان مي‌آورند: «عيب نداره، براي همه‌مون همينطوره» و بعد در کنار بقيه براي رسيدن به اهداف تيم تلاش مي‌کنند.

۱۰. ديگران را به هم معرفي مي‌کنند

مي دانيد بهترين چيزي که کسي مي‌تواند همزمان به دو نفر بگويد چيست؟ «اجازه بديد ... را به شما معرفي کنم.» البته ظاهرا اين روزها همه به دنبال برقراري ارتباط هستيم اما آدم‌هاي کاريزماتيک کساني هستند که علاوه بر ساختن شبکه‌ي ارتباطي خودشان به ديگران هم کمک مي‌کنند تا با افراد بيشتري آشنا بشوند.

۱۱. نوبت‌شان را فراموش نمي‌کنند

لئوناردو دي کاپريو - حواس جمع هستند

افراد دوست داشتني وقتي که براي انجام کاري چه مفرح و چه دشوار و ناراحت‌کننده نوبت آنها باشد نمي‌ترسند و قدم پيش مي‌گذارند . به عبارت ديگر، آنها اگرچه از ديگران تعريف مي‌کنند يا بخشنده هستند اما در عين حال يادشان نمي‌رود که اين دفعه مثلا پرداخت صورتحساب ناهار نوبت آنهاست.

۱۲. به ديگران مي‌گويند که به آنها اعتماد دارند

فقط سه کلمه :«بهت ايمان دارم». همين کلمات ساده مي‌توانند الهام‌بخش موفقيت باشند. همه‌ي افراد به تصديق شدن نياز دارند. در عين حال اين تصديق باعث ايجاد محبت نسبت به فرد گوينده مي‌شود.

۱۳. به ديگران اجازه مي‌دهند براي خودشان تصميم بگيرند

لئوناردو دي کاپريو - تصميم گيري

آدم‌هاي واقعا کاريزماتيک به نظر خود اعتماد دارند اما در عين حال متوجه هستند که ديگران ممکن است ديدگاه متفاوتي داشته باشند و بايد بتوانند مسير زندگي خودشان را انتخاب کنند. به علاوه، رهبران کاريزماتيک از دادن اختيار و سپس اعتماد به ديگران براي دستيابي به چيزي که از آنها خواسته شده ترسي ندارند.

۱۴. گوش مي‌دهند و مي‌خواهند بيشتر بدانند

لئوناردو دي کاپريو - گوش دادن

آدم هاي خيلي دوست داشتني شنونده‌هاي فعال و صادقي هستند. مي‌توانيد با آنها درباره نظرات يا ماجراهايتان صحبت کنيد يا از آنها راهنمايي بخواهيد و آنها با پرسيدن سئوال و دادن نشانه‌هاي کلامي نشان مي‌دهند که در لحظه حاضر و حتي به موضوع علاقه‌مند هستند. زمان براي همه‌ي ما با ارزش‌ترين منبع است اما آنها حاضرند وقت‌شان را در اختيار شما بگذارند.

۱۵. مسئوليت‌پذير هستند

اين آدم‌ها مسئوليت کار يا خطايشان را مي‌پذيرند و کنترل اموري را که بايد تحت نظارت‌شان باشد به دست مي‌گيرند. بنابراين با عقل جور درمي‌آيد که بگوييم آدمهاي قابل اعتماد بسيار دوست داشتني‌اند.

۱۶. حمايت‌شان را اعلام مي‌کنند

لئوناردو دي کاپريو - حمايت

ما آدم‌هايي را که کنارمان مي‌مانند و کاري مي کنند احساس کنيم ما را حمايت مي‌کنند دوست داريم. در ارتش به اين کار مي‌گويند «هواي ساعت شش همديگه را داشتن» (ساعت شش موقعيت پشت سر فرد است). کسي را به ياد بياوريد که در موقع نياز از شما حمايت کرده است و به من بگوييد که در آن لحظه چقدر برايتان دوست داشتني مي‌نمود؟

۱۷. هميشه مي‌پرسند: «چرا که نه؟»

آدم‌ هاي دوست داشتني اغلب آدم‌هايي روياپرداز، مثبت‌نگر و عمل‌گرا هستند. رابرت اف کندي اين آدم‌ها را به بهترين وجه توصيف کرده است: «بعضي‌ها عادت دارند چيزها را همان‌طور که هستند نگاه کنند و بپرسند چرا؟ من روياي چيزهايي را مي‌بينم که هرگز وجود نداشته‌اند و مي‌پرسم چرا که نه؟»


منبع : زوميت

 


1397/2/17

  • شايعاتي مبني بر اختلال ناظران مطرح شده که صحت ندارد و در مراجع قضايي تحت پيگيري است
  • گزارش مشروح پس از قطعي شدن به استحضار خواهد رسيد

    دزدي افکار= عقيم شدن فکر


    logo-samandehi