پنجشنبه 22 آذر 1397
   English     فارسی
هشدار دوباره مظاهريان به نظام‌مهندسي‌هاي متخلف

هشدار دوباره مظاهريان به نظام‌مهندسي‌هاي متخلف:

مصوبه مجمع عمومي درخصوص عوارض 5درصدي قانوني نيست/ مبالغ اخذشده عودت شود+نامه

معاون مسکن و ساختمان وزير راه و شهرسازي با ارسال نامه‌اي به مديران کل راه و شهرسازي استان‌ها تأکيد کرد که سازمان نظام‌مهندسي استان‌ها مجاز به اخذ حق‌الزحمه خدمات مهندسي با توزيع کار بين مهندسان نيست و هشدار داد در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قانوني مي‌شود. مصوبه مجمع عمومي درخصوص عوارض 5درصدي قانوني نيست/ مبالغ اخذشده عودت شود+نامهبه گزارش «صما» حامد مظاهريان در اين نامه ‌بر ضرورت اجراي دستورالعمل عدم اخذ حق‌الزحمه 5 درصدي در سازمان نظام‌مهندسي استان‌ها تأکيد کرد و متذکر شد: در صورت مشاهده تخلف سازمان‌هاي نظام‌مهندسي در موضوع دريافت حق‌الزحمه 5 درصدي و توزيع کار نامتعادل بين مهندسان از سوي هيئت‌مديره‌ها به هر نحو، با خاطيان برخورد قانوني صورت مي‌شود.

معاون وزير راه و شهرسازي همچنين با اشاره به اينکه سازمان استان مکلف است مشخصات کامل پروژه‌هاي مورد تعهد اشخاص حقيقي و حقوقي دارنده پروانه اشتغال به کار را بلافاصله پس از اخذ، در سامانه اطلاعات حرفه‌اي، درج کند، تاکيد کرد: عدم رعايت اين بند (طبق بند پ ماده 2) براي هيئت‌مديره سازمان استان علاوه بر تخلف انتظامي به‌منزله عدم رعايت نظامت دولتي محسوب مي‌شود .

مظاهريان با اشاره به شکايت برخي از اعضا در خصوص اجبار سازمان‌ها در دريافت عوارض 5درصدي که با اکراه و اجبار از مهندسان اخذ مي‌شود گفت: اين‌گونه اقدامات علاوه بر اينکه غيرقانوني است، امکان تلقي آن به‌عنوان تخلف انتظامي و عمل مجرمانه در مراجع ذيصلاح نيز محسوب مي‌شود.

معاون وزير راه و شهرسازي در اين نامه به مديران کل راه و شهرسازي ابلاغ کرده است که اين موضوع سريعا به هيئت‌مديره سازمان نظام مهندسي استان ها تذکر داده و درصورت مشاهده مواردي که اين‌گونه مبلغ اخذشده، عين مبالغ اخذشده را به ذينفع آن برگردانده شود .

مظاهريان همچنين در اين نامه با اشاره مصوبه مجمع عمومي سازمان ها در خصوص عوارض 5 درصدي گفته است: مصوبه مجمع عمومي يا هرگونه مجوز شخص يا اشخاص حقيقي يا حقوقي فاقد اختيار و بدون وثيقه در اين موارد معتبر نبوده و نخواهد بود .

مصوبه مجمع عمومي درخصوص عوارض 5درصدي قانوني نيست/ مبالغ اخذشده عودت شود+نامه

 

 


1397/6/1

اجراي آزمايشي منطقه 3 (3745 روز گذشته)
•  عملياتي شدن فاز 1 در کرج (3228 روز گذشته)
•  عملياتي شدن فاز 2 در کرج (2863 روز گذشته)
•  نقشه هاي الکترونيکي (2512 روز گذشته)
•  گفتگو با وکيل (1295 روز گذشته))

 • طرح شکايت جعل داده ها : 94/7/1
 • طرح شکايت نشر اکاذيب : 96/2/1

 

 • شايعه اختلال ناظران صحت ندارد و در مراجع قضايي تحت پيگيري است

  ارتباط تلگرامي آنلاين

   


  بدترين کلمات
  بدترين کلمه براي من نمي دانم ، نمي توانم و نمي شود است
  « بناپارت »
  logo-samandehi
  آمار ماهانه: بازدید این صفحه: 14973 مرتبه نمایش این صفحه: 16143 مرتبه