پنجشنبه 22 آذر 1397
   English     فارسی
اصلاح قانون ماده ۱۰۰ ضروري است

رئيس ديوان عدالت اداري:

218 هزار حکم تخريب که قابل اجرا نيست/ اصلاح قانون ماده ۱۰۰ ضروري است

حجت الاسلام بهرامي رئيس ديوان عدالت اداري در سومين نشست هم انديشي تخصصي قضات اين ديدار خواستار تغيير در ماده 100 شد. بر اساس اعلام وزارت کشور ۲۱۸ هزار حکم تخريب قطعي داريم که غيرقابل اجرا است. 218 هزار حکم تخريب که قابل اجرا نيست/ اصلاح قانون ماده ۱۰۰ ضروري استحجت الاسلام محمدکاظم بهرامي در سومين همايش تخصصي قضات ديوان عدالت اداري و دادگستري کل استان تهران با اشاره به موضوع آراي کميسيون ماده ۱۰۰ گفت: يکي از گرفتاريهاي مملکت موضوع تخلفات ساختماني است.

او خواستار مقابله با تخلف از ابتداي ساخت يک بنا شده و مي‌گويد: « اگر در همان نقطه آغاز بتوانيم مقابل تخلفات بايستيم مفيد است نه اينکه فرضا ملکي ساخته شود بعد سراغ ديوان عدالت اداري و حکم تخريب و ... برويم. در اين صورت گزاف نيست بگوييم که کار مسخره‌اي است.

براي مثال در مورد همين برج لواسان که حکم تخريب آن صادر شد، ساختمان ساخته مي‌شود و به آسمان مي‌رسد و پرونده به ماده ۱۰۰ فرستاده مي‌شود. ميلياردها خرج ساختمان مي‌شود و ما حکم تخريب مي‌دهيم. آيا شهرداري، عوامل و مهندسين نمي‌بينند؟

مقابل چشم همه تخلف اجرا مي‌شود و بعد فرستاده مي‌شود به ديوان عدالت اداري تا تصميم گيري شود. لازم است براي ساخت و ساز، قانون جامعي نوشته شود و از همان ابتداي کار جلوي آن را بگيرند و اجازه ندهند يک آجر خلاف گذاشته شود. اراده جمعي دوستان مي‌تواند در اين زمينه کارساز باشد.

او همچنين به موردي ديگري در اين زمينه اشاره کرده و گفته است: «گاهي دو ساختمان کنار هم و مشابه هم ساخته شده است. يک جا حکم تخريب صادر شده و جاي ديگر حکم جريمه و به حکم و راي ما اعتراض مي‌کنند. اين امر موجب اعتراض مي‌شود. اينها توسط ديوان قابل حل نيست.

اگر بتوانيم تصميم جامعي بگيريم مي‌تواند به ساير شهرها هم تسري پيدا کند. در مرحله اول بايد تلاش براي اصلاح قانون ماده ۱۰۰ صورت گيرد

 


1397/6/1

اجراي آزمايشي منطقه 3 (3745 روز گذشته)
•  عملياتي شدن فاز 1 در کرج (3228 روز گذشته)
•  عملياتي شدن فاز 2 در کرج (2863 روز گذشته)
•  نقشه هاي الکترونيکي (2512 روز گذشته)
•  گفتگو با وکيل (1295 روز گذشته))

 • طرح شکايت جعل داده ها : 94/7/1
 • طرح شکايت نشر اکاذيب : 96/2/1

 

 • شايعه اختلال ناظران صحت ندارد و در مراجع قضايي تحت پيگيري است

  ارتباط تلگرامي آنلاين

   


  بدترين کلمات
  بدترين کلمه براي من نمي دانم ، نمي توانم و نمي شود است
  « بناپارت »
  logo-samandehi
  آمار ماهانه: بازدید این صفحه: 14973 مرتبه نمایش این صفحه: 16143 مرتبه