پنجشنبه 22 آذر 1397
   English     فارسی
انتقاد شديدالحن از عملکرد شهرداري‌ها

وزير کشور مطرح کرد:

انتقاد شديدالحن از عملکرد شهرداري‌ها/ لايحه مديريت يکپارچه شهري در مرحله نهايي تصويب است

در روز وقوع چند اتفاق تلخ در پايتخت رحماني فضلي بالاترين مقام مسئول در مديريت شهرها به نقد عملکرد شهرداريها پرداخت وزير کشور با بيان اين که شهرداري‌ها کمتر به مسائل اجتماعي شهر پرداختند، گفت: بايد به مسائل اجتماعي همچون موضوع حاشيه‌نشيني نگاه ويژه داشت و شهرداري‌ها به تکاليف خود در حوزه اجتماعي عمل کنند. انتقاد شديدالحن از عملکرد شهرداري‌ها/ لايحه مديريت يکپارچه شهري در مرحله نهايي تصويب است

عبدالرضا رحماني فضلي در همايش شهرداران کلانشهرها و مراکز استان‌ها که روز سه شنبه در محل اين وزارتخانه برگزار شد با انتقاد از نحوه عمل کميسيون ماده 100 در شهرداري‌ها افزود: کميسيون ماده 100 براي جلوگيري از تخلف است نه اينکه از هر تخلف با اعمال جريمه بگذريم.

 

وي با تاکيد بر لزوم رعايت قانون و مقررات در ارکان مختلف شهرداري‌ها اظهار داشت: بيش از 75 درصد جمعيت ايران در داخل زندگي مي‌کنند که شهرداري‌ها نقش مهمي در مديريت شهري و تامين خدمات آن‌ها دارند.

وزير کشور با تاکيد بر تقويت واحدهاي حقوقي در سيستم‌هاي اداري شهرداري‌ها افزود: بايد اشراف کامل به قوانين داشته باشيم تا در انجام امور با مشکلات قانوني که مي تواند باعث کندي انجام طرح‌ها و يا توقف آن‌ها شود رو به رو نشويم.

رحماني فضلي با بيان اينکه رهبر معظم انقلاب موضوع حاشيه نشيني را از اولويت‌هاي دوم آسيب هاي اجتماعي بر شمردند، گفت: شهرداري‌ها کمتر به مسائل اجتماعي شهر پرداختند در حالي بايد به مسائل کالبدي شهر توجه شود و به مسائل اجتماعي همچون موضوع حاشيه‌نشيني نگاه ويژه داشت لذا شهرداري‌ها به تکاليف خود در حوزه اجتماعي عمل کنند.

وي با بيان اين‌که براي نخستين بار کميسيون کلانشهرها با عضويت شهردار تهران و رئيس شوراي عالي استان‌ها و استاندار تهران و ديگر مسئولان در اين دولت تشکيل شده است، گفت: تنها دستگاهي که در اين کميسيون لايحه، طرح و پيشنهاد آورده وزارت کشور است در حالي که شهرداري‌ها در اين زمينه فعال شرکت نکرده‌اند به طوري که شوراي عالي استان‌ها مي‌تواند به طور مستقيم لوايح و طرح‌هاي خود را به مجلس ارائه کند اما تاکنون اقدامي نکرده ولي وزارت کشور از اين موضوع استقبال مي‌کند.

وزير کشور تاکيد کرد: لايحه درآمد پايدار شهرداري‌ها در کميسيون کلانشهرها تصويب و به دولت ارائه شده بود که اخيرا اين لايحه با امضاي رئيس جمهوري به مجلس ارائه شد، تصويب اين لايحه مي تواند بسياري از مشکلات شهرداري‌ها را حل کند هرچند پيشنهاد مي‌شود خود شهرداران و شوراي عالي استان‌ها نيز در مراحل تصويب اين لايحه به قانون فعال عمل کنند.

وزير کشور با بيان اين‌که رضايتمندي مردم بايد به عنوان يک اصل مهم براي مديران شهري قلمداد شود، گفت: شهرداري‌ها در ايجاد رضايتمندي و انگيزه دادن در مردم بسيار موثر هستند بنابراين برنامه‌هاي تان را به گونه‌اي تنظيم کنيد تا در راستاي افزايش رضايتمندي مردم و انگيزه دادن و اميد دادن به آن‌ها باشد.

رحماني فضلي افزود: شهرداري‌ها بايد ظرفيت سازي مناسب در ابعاد اداري، نيروي انساني و امکانات و قوانين انجام دهند تا با تصويب قانون مديريت يکپارچه بتوانند مسئوليت بيشتري را در اداره شهرها بر عهده گيرند.

وي يادآور شد: لايحه مديريت يکپارچه شهري در کميسيون کلان شهرها در مرحله نهايي تصويب است که با تصويب آن در دولت و مجلس اختيارات بيشتري به شهرداري‌ها سپرده خواهد شد.

منبع: ايرنا

 


1397/6/15

اجراي آزمايشي منطقه 3 (3745 روز گذشته)
•  عملياتي شدن فاز 1 در کرج (3228 روز گذشته)
•  عملياتي شدن فاز 2 در کرج (2863 روز گذشته)
•  نقشه هاي الکترونيکي (2512 روز گذشته)
•  گفتگو با وکيل (1295 روز گذشته))

 • طرح شکايت جعل داده ها : 94/7/1
 • طرح شکايت نشر اکاذيب : 96/2/1

 

 • شايعه اختلال ناظران صحت ندارد و در مراجع قضايي تحت پيگيري است

  ارتباط تلگرامي آنلاين

   


  بدترين کلمات
  بدترين کلمه براي من نمي دانم ، نمي توانم و نمي شود است
  « بناپارت »
  logo-samandehi
  آمار ماهانه: بازدید این صفحه: 14973 مرتبه نمایش این صفحه: 16143 مرتبه