English     فارسی
آشنايي با ۸ ساختمان باشکوه و نمادين دبي

 

آشنايي با ۸ ساختمان باشکوه و نمادين دبي!

 

ساختمان هاي نمادين دبي

کشور امارات متحده عربي عمر چنداني ندارد و تنها ۴۰ سال است که به وجود آمده است. با اين حال، در همين مدت کوتاه توانسته به يکي از کشورهاي مدرن و پيشرفته دنيا تبديل شود و با سرمايه گذاري هاي مختلف به ويژه در عرصه گردشگري به سودآوري و ثروت زيادي دست پيدا کند. بي شک مهم ترين و محبوب ترين شهر امارات، دبي است. اين شهر عربي با مراکز خريد مدرن و مشهور، هتل ها و رستوران هاي درجه يک و تفرجگاه هاي ساحلي و تفريحي توانسته خود را به يکي از محبوب ترين مقاصد گردشگري در سرتاسر دنيا تبديل کند. اگر به دبي سفر کنيد با مشاهده آسمانخراش ها، ساختمان هاي فوق مدرن و پيشرفته و بناهاي باشکوه و هنرمندانه شگفت زده خواهيد شد. در اين مطلب قصد داريم ۸ مورد از مشهورترين ساختمان هاي نمادين دبي را به شما معرفي کنيم که به نماد و سمبل اين شهر افسانه اي تبديل شده اند. با الي گشت همراه باشيد.

برج کايان

۱- برج خليفه | Burj Khalifa

مطالب مرتبط:راهنماي سفر به دبيبهترين زمان سفر به دبيچطور سفر ۷ روزه به دبي را برنامه ريزي کنيد؟

برج خليفه بدون شک يکي از مشهورترين ساختمان هاي نمادين دبي است و در اکثر تصاوير و عکس هاي تبليغاتي از دبي، اين برج هم خودنمايي مي کند. برج خليفه يکي از سازه هاي فوق مدرن دبي است که در سال ۲۰۱۰ افتتاح شده و با ۸۲۹ متر ارتفاع بلندترين و مرتفع ترين سازه در جهان محسوب مي شود! برج خليفه درست در مرکز شهر دبي قرار گرفته و با ساختمان هاي مهمي مثل مرکز خريد دبي مال، فواره دبي و ساختمان تازه تاسيس اپراي دبي احاطه شده است. اين سازه مدرن و باشکوه توسط آدرين اسميت طراحي شده و شامل يک بخش مسکوني، رستوران ها و کافه ها و هتل آرماني است. در سفر به دبي مي توانيد هر زماني که بخواهيد از اين برج ديدن کنيد، اما براي بازديد از نوک برج که چشم انداز بي نظيري به شهر دارد بايد مبلغي بپردازيد.

 • آدرس: Burj Khalifa, 1 Sheikh Mohammed bin Rashid Blvd, Dubai, U.A.E.

برج خليفه

۲- برج العرب | Burj Al Arab

برج العرب را همه، حتي کساني که تا به حال هم به دبي سفر نکرده اند مي شناسند. اين برج زيبا با طراحي مورب و بي نظيرش يکي از زيباترين سازه هاي جهان و يکي از معروف ترين ساختمان هاي نمادين دبي است. اين برج باشکوه در سال ۱۹۹۹ ساخته شده و شبيه به بادبان کشتي طراحي و ساخته شده است و در واقع يک هتل است که با ۳۲۱ متر در کنار ساحل دبي قرار گرفته است. برج العرب سومين هتل مرتفع و بلندمرتبه در جهان است و روي جزيره اي مصنوعي و در فاصله ۲۸۰ متري از ساحل جميرا بيچ ساخته شده است. هتل برج العرب داراي ۲۸ طبقه دوبلکس، رستوران ها و گزينه هاي غذاخوري، هليپاد يا محل فرود هليکوپتر اختصاصي در ارتفاع ۲۱۰ متري و يک بار ساحلي اختصاصي است. ورود به اين هتل با محدوديت هايي همراه است. اما نگران نباشيد، چون هرچه از اين سازه دورتر مي شويد شکوه و زيبايي آن را بهتر مي توانيد تماشا کنيد. از بسياري از نقاط شهر مي توانيد برج العرب را ببينيد و به ويژه تماشاي غروب خورشيد در پس زمينه اين برج صحنه اي بسيار بديع و زيبا به وجود مي آورد که پيشنهاد مي کنيم از آن غافل نشويد.

برج العرب

۳- خانه شيخ سعيد آل مکتوم | Sheikh Saeed Al Maktoum House

درست است که بسياري از ساختمان هاي نمادين دبي سازه هايي جديد و مدرن هستند، اما يکي از مهم ترين آن ها در حقيقت ساختماني تاريخي است. خانه شيخ سعيد آل مکتوم در محله الشندغه قرار گرفته و محل سکونت حاکم پيشين دبي و خاندان او بوده است. اين ساختمان باشکوه و زيبا در سال ۱۸۹۶ ساخته شده و چشم انداز خوبي به خليج فارس، خليج دبي و دريا دارد. امروزه اين خانه تاريخي به موزه تبديل شده و اشياء تاريخي و قديمي زيادي در آن نگهداري مي شود. موزه خانه شيخ سعيد آل مکتوم همه روزه به روي عموم مردم باز است و فرصتي ناب براي آشنا شدن با تاريخچه امارات متحده عربي و دبي را در اختيار بازديد کنندگان قرار مي دهد.

 • آدرس: Sheikh Saeed Al Maktoum House, Dubai, U.A.E

خانه سعيد آل مکتوم دبي

۴- هتل جميرا بيچ | Jumeirah Beach Hotel

يکي ديگر از ساختمان هاي نمادين دبي در حقيقت يک دبي لوکس و ۵ ستاره است. اين هتل يا سازه موجي شکلش در سال ۱۹۹۷ و در کنار ساحل جميرا و نزديکي برج العرب افتتاح شده است. هتل جميرا بيچ يکي از لوکس ترين هتل هاي دبي است و براي اقامت خانواده ها بسيار ايده آل است. پارک آبي مشهور وايلد وادي که يکي از تفريحگاه هاي معروف دبي است هم در اين هتل قرار گرفته است و به همين دليل براي اقامت خانواده ها بسيار مناسب است. علاوه بر اتاق هاي هتل، ويلاهاي ساحلي، رستوران هاي شيک و مدرن و سرگرمي هاي شبانه خانوادگي مثل Cove Beach، ۳۶۰ و Mahiki هم در اختيار ميهمانان قرار مي گيرد. ورود به هتل جميرا بيچ رايگان است اما پيشنهاد مي کنيم از خدمات اين هتل مثل رستوران ها، کافه ها و فعاليت هاي سرگرمي و تفريحي هم استفاده بکنيد.

 • آدرس: Jumeirah Beach Hotel, Jumeira Rd, Dubai, U.A.E.

هتل جميرا بيچ

۵- مرکز تجارت جهاني دبي | Dubai World Trade Centre

ساختمان مرکز تجارت جهاني يکي از اولين برج ها و آسمان خراش هاي دبي است که در سال ۱۹۷۸ ساخته شده است. اين سازه باشکوه و مجلل يکي از ساختمان هاي نمادين دبي است و ۱۴۹ متر ارتفاع دارد. امروزه، مجموعه مرکز تجارت جهاني دبي شامل ادارات و دفاتر تجاري و همين طور واحدهاي مسکوني مختلف و رستوران ها و مراکز تفريحي و سرگرمي است.

 • آدرس: Dubai World Trade Centre, Sheikh Zayed Rd, Dubai, U.A.E.

مرکز تجارت جهاني دبي

۶- برج هاي امارات | Emirates Towers

برج هاي امارات يا برج هاي دوقلو از جمله ساختمان هاي نمادين دبي هستند که با ظاهر جالب و متفاوتشان در چشم انداز شهر دبي خودنمايي مي کنند. اين دو برج در بلوار دبي قرار گرفته و مجموع اي از مراکز خريد متعدد و مدرن و رستوران ها و ... هستند. برج هاي امارات از يک برج اداري ۳۵۵ متري و برج ۳۰۵ متري ديگر که هتل برج هاي امارت جميرا است تشکيل شده اند. اين دو برج به خاطر طراحي و معماري مثلثي شکلشان شهرت دارند و بازديد از آن ها براي عموم مردم فراهم است. اگر مي خواهيد زيباترين چشم انداز از اين دو برج را داشته باشيد به منطقه مرکز تجاري بين المللي دبي برويد و از آن جا، بهترين و باشکوه ترين چشم انداز از برج هاي امارات را تماشا کنيد.

 • آدرس: Emirates Towers, Sheikh Zayed Rd, Dubai, U.A.E.

برج هاي امارات

۷- برج اتصالات ۲ دبي | Etisalat Tower 2

يکي ديگر از ساختمان هاي نمادين دبي يک برج مخابراتي باشکوه و زيبا به نام برج اتصالات ۲ است. اتصالات نام يک شرکت مخابراتي و ارتباطي پيشرو در امارات است و اولين (و تا مدت ها تنها) شرکت سرويس دهنده مخابراتي اين کشور محسوب مي شد. با رشد و گسترش فعاليت هاي اين شرکت، ساختمان هاي متعددي در سرتاسر امارات ساخته شد که همگي به نوعي تداعي گر شکل آنتن هستند! آخرين سازه اين شرکت، برج اتصالات ۲ است که در سال ۲۰۰۷ ساخته شد و با ۱۸۵ متر ارتفاع در مرکز تجاري دبي قرار گرفته است. اين برج باشکوه و نمادين در واقع جدا کننده بخش قديم و تاريخي و بخش هاي مدرن و جديدتر شهر دبي به حساب مي آيد.

 • آدرس: Etisalat Tower 2, Dubai, U.A.E.

برج اتصالات دبي

۸- برج کايان | Cayan Tower

برج کيان يا کايان که به اسم برج بي نهايت هم شهرت پيدا کرده يکي ديگر از ساختمان هاي نمادين دبي است. اين برج به خاطر طراحي مارپيچ و هنرمندانه اش شهرتي جهاني پيدا کرده است و به نماد و سمبل دبي تبديل شده است. برج بي نهايت در منطقه مارينا دبي قرار گرفته و ۳۰۶ متر ارتفاع دارد. طراحي جالب و مارپيچ اين برج باعث شده تا به سرعت به يکي از محبوب ترين سازه هاي دبي براي عکاسان و يکي از چشم اندازهاي نمادين دبي تبديل بشود.

منبع: theculturetrip.com

معرفي هتل ردا البوستان دبي | ۵ ستاره معرفي هتل مديا روتانا دبي | ۵ ستاره معرفي هتل دابل تري باي هيلتون مرجان آيلند | ۵ستاره معرفي هتل اواني ديره دبي + تصوير

الي گشت


1397/9/19

چهار شنبه 02 امرداد 1398
E-report
شناسه کاربری
کلمه عبور

براي ورود به سيستم ابتدا با کيک بر شکل روبرو ثبت اطلاعات کاربري فرماييد

لطفا قبل از تنظيم اولين گزارش بخش تذکرات بازبيني شود

 

    

    • در صورت نياز به مشاوره در خصوص تنظيم لايحه دفاعيه شوراي انتظامي با شماره 09121694716 در ساعات اداري تماس حاصل فرماييد.
     • شايعه اختلال ناظران صحت ندارد

      •  تلگرام شماره 09121694716
      • ارتباط آنلاين با مدير سايت 


       آمار بازديدکنندگان: بازدید این صفحه: 5151 مرتبه نمایش این صفحه: 6929 مرتبه