English     فارسی
هشدار حناچي درباره ۲۰۰ ساختمان ۱۲ طبقه

مشرق نيوز

 

هشدار حناچي درباره ۲۰۰ ساختمان ۱۲ طبقه

حناچي:‌ ۹۰۰ ساختمان بالاي ۱۲ طبقه در تهران وجود دارد

شهردار تهران گفت: در حال حاضر ۹۰۰ ساختمان بالاي ۱۲ طبقه در تهران وجود دارد که از اين تعداد ۲۰۰ ساختمان در شرايطي قرار دارند که در مواقع بحراني خدمت رساني به آنها سخت و دشوار است.

به گزارش مشرق، پيروز حناچي در مراسم امضاي تفاهمنامه آموزشي ميان سازمان بسيج شهرداري تهران و سازمان آتش‌نشاني که صبح امروز در سالن آتش‌نشاني برگزار شد در ابتدا وفات حضرت معصومه (س) را گرامي مي‌داريم و به روح پرفتوح شهداي جمهوري اسلامي و شهداي آتش نشان درود مي‌فرستيم.

وي تصريح کرد: به هر صورت ما در شهري زندگي مي‌کنيم که هم به جهت کلانشهر بودن و هم به جهت اينکه در طول تاريخ بحران‌هاي زيادي را ديده است بايد به آن توجه شود که ازا ين بحران‌ها مي‌توان به سيل و زلزله اشاره کرد و در هر صورت ما بايد آمادگي لازم را در برابر حوادث و اتفاقات داشته باشيم.

بيشتر بخوانيد:

مهمترين مشکل تهراني‌ها از ديد حناچي

حناچي وارد مذاکره با وزارت خارجه مي‌شود

شهردار تهران گفت: در حوادث تهران از جمله حفاري مترو در عمق ۹ متر ما آجرهايي پيدا مي‌کنيم که معناي آن اين است که در اين مکان‌ها در دوره‌اي زندگي جريان داشته است. در واقع مي‌توان گفت که در برخي از محلات تهران ما شاهد سه لايه تمدن وزندگي بوده‌ايم.

حناچي گفت: ايران جزو ۱۰ کشور دنيا به لحاظ تجربه بلاياي طبيعي است و در واقع زلزله بخشي از زندگي است و ما بايد ياد بگيريم که چگونه با آن برخورد و زندگي کنيم. بايد در شرايط بحراني بتوانيم مشکلات کنترل و هدايت کنيم.

وي تصريح کرد: متأسفانه در برخي موارد ما پس از زلزله و با توجه به احساسات مردمي دچار مشکلاتي مي‌شويم چرا که مردم به مناطق زلزله زده هجوم مي‌آورد و همين امر مدل اصلي براي ارائه خدمات است و بايد به اين موارد توجه شود.

شهردار تهران افزود: درحالي اين اتفاقات رخ مي‌دهد که تجربيات جهاني نشان مي‌دهد که در چنين شرايطي بايد منطقه زلزله زده به صورت منطقه نظامي دربيايد و تنها نيروهاي متخصص و امدادي در منطقه حضور پيدا کند.

حناچي گفت: به عنوان مثال در زلزله بم ما آمار قطع نخاعي بالايي داشتيم و اين ناشي از کمک رساني غيرتخصصي برخي از هموطنان بود و قطعا اگر نيروها آموزش لازم را داشته باشند کمتر از اين اشتباه مي‌کنند.

وي با تأکيد بر اينکه بحث امروز ما توجه به آموزش نيروهاست، گفت: اين آموزشها مي‌تواند در شرايط بحراني به کمک مردم بيايد و در اين زمينه بايد اقدامات گسترده‌اي صورت بگيرد.

شهردار تهران با بيان اينکه در حال حاضر ما ۹۰۰ ساختمان بالاي ۱۲ طبقه در تهران داريم گفت: از اين تعداد ۲۰۰ ساختمان شرايط لازم براي کمک رساني در شرايط بحراني را ندارند و معابر آنها طوري طراحي شده است که ماشين‌هاي خدماتي نمي‌تواند در آنها تردد داشته باشد. در اين زمينه بايد آموزش‌هاي لازم به ساکنان اين ساختمان‌ها داده شود که در شرايط بحراني چه وظايفي را برعهده دارند.

حناچي در ادامه با اشاره به تجارب کسب شده در برخي از بحران‌ها گفت: ما تجربه پلاسکو و همچنين تجربه ساختمان وزارت نيرو را داريم و همه اينها نشان مي‌دهد که ما در بخش نقشه ساختمان‌ها با مشکل اساسي روبر هستيم به طوري که در دو حادثه اشاره شده ما نقشه کاملي را از اين دو بنا در دست نداشتيم.

وي گفت: يکي ديگر از مشکلات ما در زمان زلزله شبکه گاز است که بايد اين شبکه به محض زلزله و به صورت هوشمند قطع شود که عدم اين اتفاق مشکلات جدي را در سطح شهر رخ خواهد داد.

شهردار تهران افزود: زلزله يک موضوع واقعي است که بايد مردم نسبت به آن آگاهي و اطلاعات لازم را داشته باشند. ضمن اينکه آموزش‌هاي لازم را در اين زمينه ببينند و ما در اين بخش هيچ راهي جز آمادگي و آموزش نيروهاي متخصص و مردمي نداريم.

حناچي در پايان با اشاره به ظرفيت و پتانسيل بسيج گفت: بسيج در مواقع بحراني و در جنگ تحميلي امتحان خود را پس داده است و حداکثر ايثار و از خودگذشتگي را نشان داده است و ما مي‌توانيم از اين ظرفيت و پتانسيل نيز در مديريت شهري استفاده کنيم.

 


1397/9/28

سه شنبه 25 تير 1398
E-report
شناسه کاربری
کلمه عبور

براي ورود به سيستم ابتدا با کيک بر شکل روبرو ثبت اطلاعات کاربري فرماييد

لطفا قبل از تنظيم اولين گزارش بخش تذکرات بازبيني شود

 • شايعه اختلال ناظران صحت ندارد

  • در صورت نياز به مشاوره در خصوص تنظيم لايحه دفاعيه شوراي انتظامي با شماره 09121694716 در ساعات اداري تماس حاصل فرماييد.

    

   •  تلگرام شماره 09121694716
   • ارتباط آنلاين با مدير سايت 

       


       بخش مهم زندگي ما
       سعادت ديگران بخشي مهم از خوشبختي ماست.
       رنان
       آمار بازديدکنندگان: بازدید این صفحه: 5279 مرتبه نمایش این صفحه: 5748 مرتبه